Dla najlepszych pieniądze od premiera

24 października 2002 (artykuł sprzed 19 lat)
dk
Nauka może się opłacać, o czym przekonali się najzdolniejsi uczniowie pomorskich szkół, którzy wczoraj odebrali stypendia prezesa Rady Ministrów. Pieniądze dostaną 264 osoby z całego województwa. Kryteriów nie spełniło aż 109 szkół, które mogły ubiegać się o stypendium.

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku pieniądze odebrało 27 uczniów, troje uczestniczyło w Warszawie w spotkaniu z premierem Leszkiem Millerem. Reszta otrzyma stypendia w ciągu kilku tygodni. Wyróżnieni uczniowie musieli uzyskać średnią minimum 4,75 i wykazać się szczególnymi osiągnięciami.

- Dla wielkich jest nauka, dla małych - nauczka - powiedział Stanisław Kochanowski, wicewojewoda pomorski, gratulując wyróżnionym. - Nauka pozwala wam stać się tym, kim chcecie. - To nie tylko wasz sukces, ale także rodziców i pedagogów, którzy was kształcą - podkreślił Jerzy Kortas, pomorski kurator oświaty.

Uczniowie zapewniali, że nie spoczną na laurach, a stypendium - prawie 250 zł miesięcznie - zmobilizuje ich do dalszej nauki.
- To wcale nie jest trudne - zapewniała Joanna Knitter z II LO w Pruszczu Gdańskim. - Nie przesiadywałam nad książkami dniem i nocą. Sukces sam przyszedł. Pieniądze bardzo się przydadzą. Chciałabym kupić za nie pianino. Marzę też o wyprawie na Islandię. Może rodzice coś dorzucą i się uda?

- Specjalnie się nie starałam - dodała Joanna Maciuk z II LO w Sopocie. - Mało tego, miałam mnóstwo dodatkowych zajęć. Wydaje mi się, że jeżeli ma się swoje pasje, jest łatwiej. Po prostu mniej czasu zostaje na naukę i trzeba się sprężyć. Po szkole chciałabym wybrać ciekawy kierunek - może psychologię albo germanistykę? Chętnie wyjechałabym na studia do Niemiec.

dk

Opinie (28) 1 zablokowana

 • "Nauka może się opłacać"
  czekam na czasy kiedy będzie można powiedzieć "Nauka się opłaca"

  • 0 0

 • AI.

  Już nie mogę się doczekać twojego komentarza:"Komuchy robią sobie kampanię przed wyborami".Mnie zastanawia to dlaczego nie ma tam słowa o dzieciach z Gdyni.Czyżby szmatławiec robił kampanię tylko Formeli?

  • 0 0

 • sunny

  jakbyś się dobrze wczytał to o dzieciach z Gdańska też tam nic nie ma
  Jest za to Urząd Wojewódzki w Gdańsku bo w Gdyni takiego nie ma i dzieci z województwa pomorskiego

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.