Dlaczego stanęła rozbudowa Kartuskiej?

21 stycznia 2021, 7:00
Maciej Korolczuk

Od trzech tygodni na budowie KartuskiejMapka w Gdańsku-Kokoszkach nic się nie dzieje. Z placu budowy zniknął ciężki sprzęt i pracownicy - informują czytelnicy. Urzędnicy tłumaczą, że przerwa była zaplanowana, a wznowienie budowy nastąpi, gdy poprawią się warunki atmosferyczne.- Jestem mieszkańcem Kokoszek. Od 28 grudnia na budowie przedłużanej ul. Kartuskiej w Kokoszkach zupełnie nic się nie dzieje. Brakuje sprzętu ciężkiego, budowa wygląda na opuszczoną - napisał do naszej redakcji pan Marek.
I rzeczywiście. Teren budowy wygląda na opustoszały. W środę w ciągu dnia na placu budowy zastaliśmy jedną koparkę i kilku pracowników. Reszta ciężkiego sprzętu stoi pod śniegiem na parkingu w pobliżu budowy.

O przyczyny wstrzymania prac zapytaliśmy urzędników nadzorujących inwestycję.

Rozbudowa Kartuskiej potrwa do listopada 2021 r. Więcej zdjęć (9)

Rozbudowa Kartuskiej potrwa do listopada 2021 r.

graf. Trojmiasto.pl

Rozbudowa Kartuskiej potrwa do listopada 2021 r.

graf. Trojmiasto.pl

- Wykonawca miał przerwę świąteczną do 7 stycznia, a teraz z uwagi na warunki atmosferyczne oraz niskie temperatury prace zostały wstrzymane i rozpoczną się, jak pogoda się poprawi i temperatura ustabilizuje. Niestety przy niskich temperaturach i w śniegu nie można prowadzić robót sanitarnych - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Co ciekawe, mimo mrozów i opadów śniegu, nieprzerwanie toczą się prace przy budowie zdecydowanie większej i droższej inwestycji, a więc Trasy Kaszubskiej. W poniedziałek informowaliśmy, że gdyński odcinek ma już nowe konstrukcje części wiaduktów obwodnicy nad ul. Chwaszczyńską. Trwają też prace przy kładce dla pieszych pomiędzy ul. Szafranową na Dąbrowie a lasem w Wielkim Kacku.


Rozbudowa Kartuskiej w Gdańsku rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Prace warte 37 mln zł, realizowane przez firmę Kruszywo, planowo mają zakończyć się w listopadzie 2021 r. Rozbudowa obejmuje odcinek liczący ok. 1,2 km. Zakres zadania przewiduje, że na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa.

Inwestycja obejmie również budowę sieci podziemnych w tym kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowych. W ramach zadania zostanie wykonana również sieć gazowa. Na poszczególnych odcinkach ulicy pojawią się także ekrany akustyczne.

Warto też dodać, że odcinek rozbudowywanej ul. Kartuskiej zakwalifikował się do programu dla samorządów "15 inwestycji z okazji 15-lecia Lotos Asfalt". W związku z tym droga ta zyska bardzo trwałą i odporną na deformacje nawierzchnię.
Nagły atak zimy wpłynął kiedykolwiek negatywnie na twoje plany?
25%

tak, musiałe(a)m je całkowicie zmienić

44%

trudno powiedzieć, każda sytuacja jest inna

31%

nie, ale miałe(a)m wygodną wymówkę

zakończona

łącznie głosów: 999