Drewniany pomost w parku Reagana przejdzie gruntowny remont

2 października 2021, 15:00
Arnold Szymczewski
Kładka wymaga gruntownego remontu. Jeszcze w tym tygodniu GZDiZ zabezpieczy i zamknie pomost. Więcej zdjęć (2)

Kładka wymaga gruntownego remontu. Jeszcze w tym tygodniu GZDiZ zabezpieczy i zamknie pomost.

fot. Czytelnik / Trojmiasto.pl

Kładka wymaga gruntownego remontu. Jeszcze w tym tygodniu GZDiZ zabezpieczy i zamknie pomost.

fot. Czytelnik / Trojmiasto.pl

Drewniany pomost w parku ReaganaMapka - mówiąc delikatnie - nie wygląda najlepiej. Mieszkańcy zwracają uwagę m.in. na ledwo trzymające się dziurawe deski, które stwarzają zagrożenie dla osób odwiedzających park. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przyznaje, że drewniana kładka ma już swoje lata i wymaga remontu. - Jeszcze w tym tygodniu zabezpieczymy i zamkniemy obiekt. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg i wykonamy gruntowny remont - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy GZDiZ.


300-metrowa drewniana kładkaMapka powstała w parku Reagana już ponad 10 lat temu. Pomost pozwala osobom odwiedzającym to miejsce przejść suchą stopą po podmokłym terenie w centralnej części parku. Kładka wymaga jednak gruntownego remontu.

Nasi czytelnicy już w maju br. zwrócili uwagę na jej opłakany stan.

Czytaj także: Zły stan drewnianej kładki w parku Reagana

- Raz na jakiś czas odwiedzam park Reagana. Z roku na rok zauważam coraz większe ubytki w drewnianej kładce. Po niedawnym spacerze uświadomiłam sobie, że niebezpieczeństwo chodzenia po niej znacznie wzrosło - deski są zgniłe, jest dużo dziur i zapadnięć - mówiła w maju pani Kinga.
Tak wyglądała kładka jeszcze w maju br. Więcej zdjęć (2)

Tak wyglądała kładka jeszcze w maju br.

fot. Czytelnik / Trojmiasto.pl

Tak wyglądała kładka jeszcze w maju br.

fot. Czytelnik / Trojmiasto.pl

Wówczas Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zapewnił nas, że do naprawy kładki nastąpi w ciągu kilku tygodni.

Drewniany pomost w parku Reagana znów wymaga naprawyPo kilku miesiącach od publikacji ostatniego artykułu o kładce nasi czytelnicy w raporcie z Trójmiasta znów zwracają uwagę na "dziurawy pomost w parku Reagana".

Dziurawy pomost w parku Reagana

Czy ktoś naprawi ten pomost? Niestety jest to niebezpieczne, w jednym miejscu wielka dziura a w całym pomoście deski ledwo się trzymają, wyginają się, w końcu dojdzie do jakiejś tragedii, jakieś dziecko złamie noge czy coś, dodam że pomost nie jest odgrodzony niczym ani nie ma " zakazu wstępu" więc w razie czego miasto będzie płacić fajne odszkodowania

- Czy ktoś naprawi ten pomost? Niestety jest to niebezpieczne, w jednym miejscu wielka dziura, a w całym pomoście deski ledwo się trzymają, wyginają się, w końcu dojdzie do jakiejś tragedii, jakieś dziecko złamie nogę czy coś, dodam, że pomost nie jest odgrodzony niczym ani nie ma "zakazu wstępu", więc w razie czego miasto będzie płacić fajne odszkodowania - pisze w raporcie jeden z czytelników Trojmiasto.pl

GZDiZ: Koniec napraw. Kładka przejdzie gruntowny remontGdański Zarząd Dróg i Zieleni tłumaczy, że w maju br. wykonano bieżące naprawy drewnianej kładki, ale z uwagi na wiek i warunki atmosferyczne obiekt jest mocno zdegradowany. GZDiZ zapewnia także, że dojdzie do gruntownego remontu pomostu.

- Obiekt w parku Reagana nie jest nowy i - z uwagi na jego wiek oraz warunki atmosferyczne - jest poważnie zdegradowany. Po zimie pomost został naprawiony i zabezpieczony. Teraz podjęliśmy decyzję, że jeszcze w tym tygodniu obiekt zostanie zabezpieczony i zamknięty. Planujemy w tym roku wszcząć postępowanie i wyłonić wykonawcę generalnego remontu kładki - mówi Magdalena Kiljan, z GZDiZ.
Jak oceniasz stan infrastruktury w parku Regana?
26%

pozytywnie, raczej nie mam zastrzeżeń

44%

nie jest dobrze, ale nie jest też tragicznie

30%

źle, większość elementów infrastruktury wymaga remontu lub naprawy

zakończona

łącznie głosów: 439

Opinie wybrane


wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.