Droga zapadła się pod autem na Morenie

18 stycznia 2022, 12:00
Rafał Borowski
Zobacz skutki podmycia gruntu na Morenie

We wtorkowy poranek mieszkańcom ul. Myśliwskie Wzgórze na MorenieMapka ukazał się zaskakujący widok. Pod jednym z zaparkowanych samochodów... zapadła się nawierzchnia. Okazało się, że grunt został podmyty przez nieszczelny hydrant. Wyciągnięcie pojazdu z zapadliska nie będzie takie proste.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone
Do zdarzenia doszło przy ul. Myśliwskie Wzgórze 8. O godz. 8:41 strażacy otrzymali zgłoszenie o zapadnięciu się sporego fragmentu parkingu pod samochodem marki Peugeot.

Okazało się, że grunt pod parkingiem został podmyty przez nieszczelność stojącego nieopodal hydrantu. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wyciągnięcie pojazdu z zapadliska nie będzie takie proste. Nie można go po prostu wciągnąć na lawetę. Konieczne okazało się wezwanie na miejsce tzw. HDS-u, czyli hydraulicznego dźwigu samochodowego.

Na miejscu są już obecne służby, które usuwają skutki zdarzenia. Jednak do czasu zakończenia ich pracy część okolicznych mieszkańców będzie pozbawiona dostępu do bieżącej wody. Ile potrwają utrudnienia?

- Doszło do awarii linii wodociągowej o średnicy 160 mm. Sącząca się z niej woda podmyła podbudowę parkingu. Wodociąg został już wyłączony z eksploatacji. Do czasu usunięcia skutków awarii mieszkańcy budynków o numerach 7, 8 i 9 nie będą mieli dostępu do bieżącej wody. W zamian za to zorganizowaliśmy dla nich punkt zastępczego poboru wody przy budynku nr 10. Przewidujemy, że awaria zostanie usunięta jeszcze dziś po południu, najpóźniej wieczorem - informuje Magdalena Rusakiewicz, rzecznik prasowy Saur Neptun Gdańsk.
Akcja podnoszenia auta z zapadliska na Morenie
Czy miałe(a)ś kiedyś problem z wyjazdem z parkingu?
34%

tak, wiele razy

25%

tak, ale raz, góra dwa razy

25%

nie, zawsze miałe(a)m sprawne auto

16%

nie jestem zmotoryzowany(a)

zakończona

łącznie głosów: 972

Opinie wybrane


wszystkie opinie (164)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.