Duże utrudnienia na Trakcie św. Wojciecha

10 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Maciej Korolczuk
aktualizacja:11:05 (11 sierpnia 2015)
Remont na kilometrowym odcinku Traktu św. Wojciecha potrwa do końca listopada. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Więcej zdjęć (2)

Remont na kilometrowym odcinku Traktu św. Wojciecha potrwa do końca listopada. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Remont na kilometrowym odcinku Traktu św. Wojciecha potrwa do końca listopada. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Do końca listopada ma potrwać remont kilometrowego odcinka Traktu św. Wojciecha między ul. Sandomierską a Gościnną. W ramach prowadzonych prac jezdnia zyska nową nawierzchnię, powstaną nowe chodniki, wysepki i zatoczki autobusowe. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.Aktualizacja, 11 sierpnia, godz. 11:05
Zwężony do jednej jezdni Trakt św. Wojciecha

W pierwszej kolejności zostanie zawężona jezdnia w kierunku centrum Gdańska. We wtorek punktualnie o godz. 9 ruch zostanie przełożony na lewy pas, a na prawym przez 6 tygodni będą trwać intensywne prace. W związku z nimi zamknięte zostanie skrzyżowanie Traktu św. Wojciecha z ul. Gościnną. Na sąsiedniej ul. Dworcowej zostanie z kolei wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Jak zapewniają urzędnicy, prace drogowe nie powinny mieć wpływu na ruch pieszych.

- Ruch pieszy oraz przejścia zostaną utrzymane, a przystanki autobusowe będą przeniesione maksymalnie o 100 m od lokalizacji obecnej - mówi Michał Piotrowski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Z utrudnieniami w ruchu muszą się za to liczyć kierowcy jadący ul. Małomiejską w stronę Pruszcza Gdańskiego. Aby wjechać na Trakt św. Wojciecha trzeba będzie skręcić w ul. Raduńską i dopiero z niej skręcić na Trakt. W tym miejscu z pewnością należy spodziewać się sporych korków, podobnie jak na Zaroślaku, gdzie od kilku miesięcy ruch wstrzymuje remont kanalizacji.

Koniec utrudnień dopiero od grudnia

Pierwszy etap remontu fragmentu Traktu św. Wojciecha potrwa do drugiej połowy września. Potem drogowcy przejdą na przeciwny pas ruchu (w kierunku Pruszcza Gdańskiego), a ruch na Trakcie św. Wojciecha zostanie puszczony po nowo wykonanym odcinku.

W ramach prac oprócz nowej nawierzchni jezdni, która od lat nadawała się do liftingu, powstaną też nowe chodniki, wjazdy i wysepki dzielące zatoki autobusowe i postojowe. Wyremontowana jezdnia zostanie na nowo oznakowana, z kolei skruszone betonowe krawężniki zostaną wymienione na bardziej odporne - kamienne.

Remont potrwa do końca listopada i pochłonie prawie 5,2 mln zł. Wykonawcą prac jest gdyńska firma MTM.

Remont Traktu św. Wojciecha między ul. Gościnną i Sandomierską Więcej zdjęć (2)

Remont Traktu św. Wojciecha między ul. Gościnną i Sandomierską

graf. Trojmiasto.pl

Remont Traktu św. Wojciecha między ul. Gościnną i Sandomierską

graf. Trojmiasto.plZmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej

Linia 113:

Z powodu braku fizycznej możliwości skrętu z ul. Podmiejskiej w Trakt św. Wojciecha, trasa tej linii zostanie skrócona do pętli Łostowice - Świętokrzyska i będzie funkcjonować wg aktualnych rozkładów jazdy w relacji: Olimpijska - Łostowice Świętokrzyska - Olimpijska.

Linie 151, 189, 200, 205, 207, 210, 232, N5 w kierunku Centrum:

- przystanek "Gościnna" w kierunku Centrum obsługiwany przez linie 151, 189, 200, 205, 207, 210, 232, N5 zostanie przeniesiony o ok. 250 m i zlokalizowany w okolicy kładki pieszych nad Traktem św. Wojciecha,

- przystanek "Rejtana" w kierunku Centrum obsługiwany przez linie 151, 189, 210, 232, N5, zostanie przeniesiony równolegle na przeciwległą jezdnię,

- przystanek końcowy "Gościnna" obsługiwany przez linię 210 zostanie cofnięty o ok. 100 m i zlokalizowany po drugiej stronie ulicy , tj. przy ul. Gościnnej , na wysokości kościoła św. Jana Bosko.

Zarówno trasa, jak i rozkłady oraz lokalizacje przystanków obsługiwanych przez linie 151, 189, 200, 205, 207, 210, 232, N5 w kierunku Pruszcza Gdańskiego pozostają bez zmian.
Co robisz, gdy rusza remont na drodze, z której korzystasz?
20%

nic, nawet jeśli są korki, nie zmieniam trasy

59%

szukam objazdów, szkoda mi czasu na stanie w korkach

21%

zależy od dnia, przed wyjazdem z domu sprawdzam sytuację na korkowych mapach

zakończona

łącznie głosów: 476