stat

Od poniedziałku duże utrudnienia na południu Gdańska

19 marca 2017, 9:00
Maciej Naskręt
aktualizacja:9:52 (20 marca 2017)

Kierowcy z południa Gdańska będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na trzy miesiące ul. Niepołomicka będzie jednokierunkowa. Rusza przebudowa drogi. To kolejne prace w tej części miasta.Aktualizacja, 20 marca, godz. 9:52

400-metrowy odcinek Niepołomickiej już jest jednokierunkowyOd poniedziałku 20 marca na ul. Niepołomickiej zobacz na mapie Gdańska - odcinek od ul. Przebiśniegowej zobacz na mapie Gdańska do ul. Srebrnej zobacz na mapie Gdańska - przebudowywana będzie nawierzchnia i chodniki wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną wodno-kanalizacyjną oraz oświetleniem.

- W związku z tym na odcinku objętym przebudową wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy w stronę ul. Starogardzkiej. Objazd do ulicy Świętokrzyskiej będzie ulicami Srebrną i Kampinoską - wyjaśnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Zakończenie tego etapu robót przewidywane jest na czerwiec br. Inwestorem przedsięwzięcia jest deweloper - firma LC CORP.

Warto się jednak przemęczyć. Ulica Niepołomicka na wspomnianym odcinku wygląda fatalnie. Stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Podobnie jest w przypadku chodnika. Po zakończeniu prac kierowcy pojadą po płaskiej drodze, zwiększy się też komfort poruszania pieszych.

To kolejne prace w rejonie południa Gdańska. Niedawno informowaliśmy o planowanych pracach na ul. Świętokrzyskiej. Zbiegną się one z utrudnieniami na ul. Niepołomickiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Linia 175 w kierunku "Siedlce":

Przystanek "Srebrna" [1756] zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Srebrną i otrzyma numer [9756]. Autobusy od przystanku "Srebrna"[9756] do przystanku "Niepołomicka" [1320] pojadą objazdem ulicami: Niepołomicką, Srebrną, Kampinoską, Niepołomicką i dalej po stałej trasie.

Na trasie objazdu obowiązywać będzie obsługa przystanków "Knyszyńska" [1859], "Kampinoska" [183] oraz tymczasowego przystanku "Przebiśniegowa (n/ż)" [9322] zlokalizowanego przed skrzyżowaniem z ul. Niepołomicką. Czasowo zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: "Srebrna" [1756] i "Przebiśniegowa" [1322].

W kierunku "Maćkowy Mleczarnia" trasa pozostanie bez zmian.

Linia N13 w kierunku "Olimpijska"

Zmiany obowiązywać będą od nocy z 20/21.03.2017 r. Autobusy od przystanku "Kampinoska" [183] do przystanku "Liliowa" [1799] pojadą ulicami: Kampinoską, Niepołomicką, Przebiśniegową i dalej po stałej trasie.

Na trasie objazdu obowiązywać będzie obsługa przystanku tymczasowego "Przebiśniegowa (n/ż) [9322], zlokalizowanego przed skrzyżowaniem z ul. Niepołomicką. Czasowo zawieszona zostanie obsługa przystanków "Kolorowa" [1856], "Srebrna" [1756] i "Przebiśniegowa" [1322].

W kierunku "Żabianka SKM" trasa pozostanie bez zmian.
Czy planowane prace utrudnią ci dojazd?
36%

tak, stracę trochę czasu

36%

tak, ale dobrze, że remontują ten odcinek

28%

nie, nie spodziewam się dużych utrudnień

łącznie głosów: 938