Dwa nowe osiedlowe centra handlowe w jednej dzielnicy. Dzieli je kilometr

17 lipca 2014 (artykuł sprzed 7 lat)
Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat Budowa centrum handlowego korkuje Chełm
W ramach osiedlowego centrum handlowego, które powstaje przy ul. Witosa, znajdzie się siłownia Tiger Gym i bar KFC. Więcej zdjęć (4)

W ramach osiedlowego centrum handlowego, które powstaje przy ul. Witosa, znajdzie się siłownia Tiger Gym i bar KFC.

mat. prasowe

W ramach osiedlowego centrum handlowego, które powstaje przy ul. Witosa, znajdzie się siłownia Tiger Gym i bar KFC.

mat. prasowe

Kilka dni temu pisaliśmy o nowych centrach handlowych powstających w Trójmieście. Dziś informacja o dwóch kolejnych: sporo mniejszych, ale za to powstających w jednej dzielnicy.W środę rano na działce między al. Witosa zobacz na mapie Gdańska i ul. Cieszyńskiego zobacz na mapie Gdańska na Chełmie ruszyła budowa centrum handlowego "Vertus".

- Na razie niwelujemy teren i wywozimy jego wierzchnią warstwę. Będziemy też ogradzać działkę - informuje robotnik pracujący na tym terenie.

O planach budowy tego centrum informowaliśmy jeszcze jesienią ubiegłego roku. Prace miały ruszyć w grudniu 2013 r., ale okazało się, że z uwagi na ukształtowanie terenu należało zmienić projekt. To spowodowało półroczne przesunięcie w inwestycji, która wystartowała dopiero teraz. Centrum handlowe ma być gotowe w połowie przyszłego roku.

Deweloperem przedsięwzięcia jest firma RWS Group. Przedsiębiorstwo zbudowało w Trójmieście m.in. obiekt handlowy Rental Park, położony w pobliżu centrum handlowego Fashion House. W Gdyni natomiast firma była inwestorem budynku przy ul. Sojowej, w którym, oprócz mieszkań, mieści się także sklep Biedronka.

Budowa prowadzona jest w oparciu o aż trzy pozwolenia na budowę.

- W ramach tego przedsięwzięcia powstaną trzy budynki. Pierwszy budynek "A" będzie realizowany razem z przebudową układu drogowego dzielnicy, a konkretnie ul. Cieszyńskiego - mówi Magdalena Kuczyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Według informacji, które podawał deweloper pod koniec ubiegłego roku (teraz nie chce informować o inwestycji), w centrum powstanie sieciowy sklep spożywczy, drogeria kosmetyczna Rossmann i siłownia Tiger Gym. Pół roku temu zapowiadano tu otwarcie sklepu z elektroniką Avans, ale w międzyczasie sieć złożyła wniosek o upadłość. W budynku najbliżej kościoła funkcjonować ma natomiast przedszkole dla ok. 200 dzieci.

Obok inwestycji pojawi się także, w osobnym obiekcie, bar KFC. Całość będzie otoczona parkingami na kilkadziesiąt miejsc postojowych.

W ramach grodzenia placu budowy zagrodzony zostanie chodnik, którym do istniejącego pasażu handlowego przy ul. Cieszyńskiego skracali sobie drogę mieszkańcy bloków m.in. przy ul. Dragana. Będą musieli teraz chadzać okrężną drogą - przez skrzyżowanie ul. Cieszyńskiego i ul. Witosa.

Zamknięte na czas budowy przejście zostanie udostępnione po zakończeniu prac budowlanych.

To nie jedyne osiedlowe centrum handlowe, które powstaje na Chełmie. Drugie, w którym oprócz sklepu sieci Biedronka znajdą się także pawilony handlowe i kolejne przedszkole, powstaje przy skrzyżowaniu ul. Worcella i Cienistejzobacz na mapie Gdańska. Zostanie ono otwarte pod koniec tego roku.

Pierwsze prace przy budowie centrum handlowego pn. Vertus na Chełmie.

Jak daleko masz do najbliższego (także osiedlowego) centrum handlowego?
76%

mniej niż kwadrans

18%

do pół godziny

6%

ok. godziny

zakończona

łącznie głosów: 1773