stat

Dwaj sopoccy taksówkarze okazali się paserami

20 marca 2017, 15:00
Maciej Naskręt

Kupowane od złodziei telefony, laptop i aparat fotograficzny znaleźli policjanci w mieszkaniach dwóch sopockich taksówkarzy. Za paserstwo grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.W minionym tygodniu funkcjonariusze z Sopotu zatrzymali dwóch taksówkarzy w wieku 64 i 63 lat podejrzanych o paserstwo. Policjanci, w mieszkaniach zatrzymanych, znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych (część z nich pochodziła m.in. z kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdu), laptop skradziony z terenu wyższej uczelni oraz aparat fotograficzny.

- Zatrzymani skupowali kradzione przedmioty od grudnia 2016 roku do marca tego roku - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Poza urządzeniami GSM, w mieszkaniu 63-latka policjanci zabezpieczyli broń gazową, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut paserstwa, za co grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Ponadto starszy z mężczyzn był poszukiwany przez sąd w Sopocie za przestępstwa karno-skarbowe.

Funkcjonariusze sprawdzają pochodzenie pozostałych wartościowych przedmiotów znalezionych podczas przeszukania, pomimo że ich numery identyfikacyjne nie były zarejestrowane w policyjnych systemach. Wszystkie ustalenia wskazują na to, że mogą pochodzić z przestępstwa.

Policjanci przypominają o tym, że w przypadku, gdy dojdzie do kradzieży przedmiotu, który posiada numer identyfikacyjny, należy podać go policjantom, dzięki temu w podobnej sytuacji policjantom będzie łatwiej dotrzeć do właściciela.
Czy kupiłeś kiedykolwiek przedmiot od złodzieja?
17%

tak, oferta była atrakcyjna

9%

tak, ale w momencie kupna nie wiedziałem, że jest złodziejem

18%

nie, ale wiem, że mnóstwo osób to robi

56%

nie, nigdy tego nie zrobiłem

łącznie głosów: 783