stat

Dwóch nastolatków zatrzymanych w związku z serią napadów w Gdyni

12 stycznia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Piotr Weltrowski

Mają 15 i 16 lat i zdaniem policji odpowiadają za serię brutalnych napadów na kobiety, do których dochodziło w ostatnich tygodniach w Gdyni, głównie na Wzgórzu św. Maksymiliana. Łącznie mieli napaść na osiem kobiet. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono przedmioty pochodzące z rabunku.Do wszystkich napadów dochodziło niemal w ten sam sposób. Jeden ze sprawców podbiegał najczęściej z tyłu, wyrywał kobiecie torebkę i uciekał. Przestępcy działali po zmroku, najczęściej na obszarze Wzgórza św. Maksymiliana zobacz na mapie Gdyni.

Do pierwszej z serii kradzieży doszło 4 listopada. Od tamtego czasu napadnięto w Gdyni osiem kobiet: pięć na Wzgórzu św. Maksymiliana, dwie w Śródmieściu i jedną na Oksywiu. Zdarzało się, że ofiary nie chciały oddać torebki - wtedy były brutalnie bite.

O popełnienie wszystkich tych przestępstw policja podejrzewa dwóch młodych chłopaków: 15-latka i 16-latka. Zostali oni zatrzymani w czwartek wieczorem, a ich tożsamość ustaliła specjalna policyjna grupa powołana, aby znaleźć sprawców serii napadów na kobiety.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dowody przeciwko nastolatkom są mocne, bo policjanci znaleźli m.in. przedmioty skradzione jednej z napadniętych kobiet w mieszkaniu jednego z potencjalnych sprawców.

- Obaj zatrzymany zostaną w najbliższym czasie przesłuchani - mówi Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Nosisz ze sobą większą gotówkę?
10%

tak, często

22%

tak, ale sporadycznie

68%

tylko drobne, praktycznie wszędzie płacę już kartą bądź telefonem

łącznie głosów: 2508