Dworcowe kramy

21 maja 2001 (artykuł sprzed 21 lat)
Zaczyna się okres wzmożonego ruchu na dworcach Trójmiasta. Sezon turystyczny się zaczął, zatem przepełnione pociągi przywożą rozwrzeszczane tłumy wycieczek szkolnych, młodzież i studentów, nierzadko biznesmenów, którzy wolą często przyjechać spokojnie pociągiem niż ryzykować utratę wozu na parkingu w Śródmieściu. Wkrótce dołączą do nich rodziny z dziećmi, krewni i znajomi, którzy wybiorą się do Trójmiasta w związku z palącym letnim słońcem oraz Jarmarkiem Św. Dominika.

Czy można mieć nadzieję, że do tego czasu znikną z ciągów komunikacyjnych ohydne kramy z tekstyliami, bielizną i gumowymi butami? Czy zagraniczni turyści wysiadając z pociągu muszą zapoznać się tak niezwłocznie z muzyką Disco Polo, która w przejściu między peronami a wyjściem na miasto od lat święci triumfy. Władze miasta już dawno ustaliły, że dworzec, będący wizytówką miasta, nie może być miejscem handlu obwoźnego, obnośnego czy leżakowego. Część tunelu należy jednak do zarządu Zakładu Infrastruktury Kolejowej. Pomimo, że umowy z handlowcami podpisywane są tylko do czerwca, zarząd nie wyklucza ich przedłużania, gdyż wiąże się to z faktem obcięcia znacznego źródła dochodu. Czy znowu drobne pieniądze mają wpływać na zmianę globalnego wizerunku miasta ?

Opinie (24)

 • Osiem tysiecy do MILIONA !!!!!!!!!!!!!!!

  Coz, troche rozumiem tych ludzi, ktorzy chca w uczciwy sposob zarobic pieniadze, ale niestety jest to zbyt newralgiczny punkt, aby robic z niego targowisko ( brakuje straganow z rybami), wygladajace bardzo

  Coz, troche rozumiem tych ludzi, ktorzy chca w uczciwy sposob zarobic pieniadze, ale niestety jest to zbyt newralgiczny punkt, aby robic z niego targowisko ( brakuje straganow z rybami), wygladajace bardzo chaotycznie.

  Chcialbym jednak zwrocic uwage na co innego. jeszcze tylko osiem tysiecy odslon "TROJMIASTA" (niecaly tydzien) i stuknie okragly Milion.
  Ja juz pewien czas temu umiescilem adres Trojmiasta , a dokladnie rzecz biorac przewodnik (szkoda, ze nie jest po angielsku) w moim podpisie elektronicznym (w mailach).
  Mysle, ze byloby wspaniale, gdyby wiecej osob tak promowalo nasze piekne Trojmiasto i swietny portal o tej samej nazwie.

  • 0 0

 • Łatwo krytykować

  ...kiedy się ma spokojną i pewną pracę w redakcji. Mnie też niezbyt podoba się wygląd takich kramów, ale każdy musi zarobić na życie, więc 'każdy orze jak może'. A swoją drogą, to bardziej mnie irytuje stan tuneli

  ...kiedy się ma spokojną i pewną pracę w redakcji. Mnie też niezbyt podoba się wygląd takich kramów, ale każdy musi zarobić na życie, więc 'każdy orze jak może'. A swoją drogą, to bardziej mnie irytuje stan tuneli dworcowych Gdyni i Gdańska (w przypadku Gdyni do remontu nadawałby się cały dworzec; poza tym to żenujące, że na perony nie są zadaszone. Mówię to z przykrością, bo mieszkam w Gdyni już 16 lat i nie widzę zbyt wiele zmian.) i może warto skierować krytykę w tą stronę.

  • 0 0

 • Zjawilem...

  ...sie calkiem niedawno w Gdansku (obecnie w nim juz nie mieszkam) i co widze ? dokladnie taki obrazek jw. - bylem w lekkim szoku - ruch targowy jak na rynku na przymorzu - przejscie dla ludzi okrojone do raptem 4 - 5

  ...sie calkiem niedawno w Gdansku (obecnie w nim juz nie mieszkam) i co widze ? dokladnie taki obrazek jw. - bylem w lekkim szoku - ruch targowy jak na rynku na przymorzu - przejscie dla ludzi okrojone do raptem 4 - 5 metrow - jak kolega wyzej tez uwazam ze kazdy chce zarobic, no ale bez przesady... co sobie pomysla turysci ? Gdansk miastem disco polo i tandety ???

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.