Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej będzie się boksował w ringu

31 stycznia 2020, 11:15
Ewelina Oleksy

Dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, który w przeszłości trenował boks w barwach Stoczniowca, wraca do ringu. Weźmie udział w walce, z której dochód zostanie potem przekazany na cele charytatywne.Ring3City, czyli klub bokserski mieszczący się na terenie Stoczni Gdańskiej, ogłosił, że 21 marca na gali w Olivia Buisness Centre odbędzie się walka bokserska Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, z olbrzymem polskiego boksu Mariuszem Wachem.

- Tym, którzy nie widzą szans dyrektora, musimy przypomnieć, że boks trenuje on od kilkunastu lat, mając na koncie m.in. Mistrzostwo Województwa amatorów w wadze ciężkiej. Wach to z kolei jeden z czołowych ciężkich na świecie. A więc szykuje się interesujące widowisko - informuje klub Ring3City.

Kluby sportowe w TrójmieścieFundusze zebrane podczas gali zostaną przekazane na cel charytatywny, wspierając Dziecięcy Oddział Szpitala Onkologicznego w Gdańsku.

Kilka lat temu Nawrocki był inicjatorem zajęć "Boks jest dla wszystkich", czyli bezpłatnych treningów z elementami boksu.

Więcej: Boks dla wszystkich, czyli bezpłatne treningi

- Boks uczy szacunku, odwagi, pokonywania własnych słabości, kształtuje dążenie do własnych celów. I, co ważne, wbrew powszechnym wyobrażeniom uspokaja tych agresywnych - mówił wtedy Karol Nawrocki.
Czy interesujesz się boksem?
12%

tak, nawet sam trenuję

19%

tak, lubię oglądać walki

23%

od czasu do czasu

46%

nie

zakończona

łącznie głosów: 754