stat

Efektowne widowisko Water Show nad Motławą

12 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Maciej Korolczuk, Patsz
aktualizacja:18:53 (12 sierpnia 2018)
Zobacz efektowne pokazy nad Motławą

Nad Motławą zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, przy Żurawiu - w ramach imprezy Water Show - powstał tor wodny z przeszkodami, na którym odbyła się niezwykle widowiskowa rywalizacja w sześciu wodnych konkurencjach.Aktualizacja, godz. 18:53 Po godz. 19 rozpocznie się trzecia runda widowiska. Przed godz. 22 impreza zakończy się specjalnym pokazem.

Początek pokazów Water Show nad Motławą.

Aktualizacja godz 16:44 Czytelnicy informują, że impreza przyciągnęła nad Motławę multum turystów i mieszkańców, którzy pozastawiali ulice w centrum.

- O płynniej jeździe po Śródmieściu Gdańska można zapomnieć - mówi pan Jarek.
Zastawiona samochodami Ołowianka

Aktualizacja, niedziela godz. 16:15 Widowiskowe pokazy nad Motławą rozpoczęły się kilkanaście minut temu. Dobra pogoda i zapowiadane atrakcje przyciągnęły do centrum Gdańska tłumy widzów oglądających efektowne popisy nad wodą. Impreza potrwa do wieczora.


To pierwsza edycja imprezy z cyklu Water Show w Gdańsku. Dotychczas rywalizację w sześciu widowiskowych wodnych dyscyplinach odbywała się w Szczecinie. W tym roku impreza - poza stolicą województwa zachodniopomorskiego - odbędzie się także nad Motławą.

Co czeka widzów przy Żurawiu w Gdańsku? Oprócz efektownych pokazów, skoków i ewolucji na wodzie organizatorzy zadbali o gwiazdorską obsadę. Widzowie będą mogli podziwiać czołowych zawodników flyboardingu (akrobacje w i nad wodą). Zapowiadany jest występ m.in. trzykrotnego mistrza świata w kategorii Pro Suksana Tongthaiego. Dzięki 300-konnym skuterom w trakcie rywalizacji uczestnicy wzniosą się na wysokość 20 metrów nad wodą. Efektownie zapowiada się także rywalizacja w wakeboardingu (pływaniu na desce za motorówką lub na linie z wyciągu). W tym celu między Ołowianką a Wyspą Spichrzów zobacz na mapie Gdańska zbudowano 80-metrowy wyciąg (jego elementy stały już w piątek rano).


Nieco fantazji od uczestników wymagać też będzie tzw. blob jumping, a więc skoki z wysokości na dmuchaną poduszkę, która działa jak katapulta i wyrzuca (najpierw do góry, a potem do wody) leżącego na niej partnera. Poducha stanie na wodzie przy Muzeum Morskim i będzie katapultować uczestników nawet na 12 metrów w górę.

Ponadto, w programie Water Show Gdańsk znalazły się takie dyscypliny jak splash diving, czyli tzw. "skoki na bombę" z wysokości 6 metrów, w której udział może wziąć każdy, kto wcześniej przeszedł kwalifikacje wideo. Dla fanów rywalizacji zespołowej przygotowano turniej smoczych łodzi. Dragony zmierzą się w trzej konkurencjach: sprint na dystansie 200 m, wyścig po okręgu i przeciąganie.

Imprezę warto śledzić do samego końca, ponieważ wieczorem (ok. godz. 21:45) odbędzie się nocna parada zwycięskich zawodników z efektami specjalnymi. Nie zabraknie strojów LED-owych i pirotechniki.

Początek Water Show na Motławie w niedzielę o godz. 15:00. Wstęp jest wolny.

Skrócone trasy tramwajów wodnychMimo początkowych zapowiedzi organizatorów, w trakcie imprezy na Motławie nie uda się uniknąć utrudnień w kursowaniu tramwajów wodnych. Jak informuje ZTM, w niedzielę od godz. 14:00 przystanki tramwaju wodnego: "Żabi Kruk", "Zielony Most" i "Targ Rybny" zostaną wyłączone z użytkowania dla tramwajów wodnych linii F5 i F6.

Dla tramwaju wodnego linii F5 przystankiem początkowym i końcowym będzie "Wiosny Ludów" (zgodnie z aktualnym rozkładem rejsów), natomiast dla linii F6 - nabrzeże Wiosny Ludów na wysokości Brabanku (zgodnie z aktualnym rozkładem rejsów obowiązującym dla przystanku "Targ Rybny").
Czy próbowałeś kiedykolwiek ekstremalnych sportów na wodzie?
17%

tak, to świetna dawka adrenaliny

5%

tak, ale wolę spokojniejszą rekreację na wodzie

28%

nie, ale chętnie kiedyś spróbuję

50%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 1188