Dzisiaj nocne testy alarmów w Forum Gdańsk

1 grudnia 2020, 20:00
as
Testy systemu alarmowego mają się zacząć o godz. 22. Więcej zdjęć (1)

Testy systemu alarmowego mają się zacząć o godz. 22.

fot. czytelnik trojmiasto.pl

Testy systemu alarmowego mają się zacząć o godz. 22.

fot. czytelnik trojmiasto.pl

Komunikaty głosowe będą nadawane we wtorek, 1.12.2020 r., w godz. 22-23 na parkingu Forum Gdańsk. Związane jest to z testami systemu alarmowego, które cyklicznie musi przeprowadzać centrum handlowe.Powracające testy systemów alarmowych w Forum Gdańsk to temat dobrze znany mieszkańcom Śródmieścia i Biskupiej Górki. O pierwszych doniesieniach, które spędzały sen z powiek mieszkańców, informowaliśmy w lutym 2019 r., a następnie w lipcu 2020 r.

Po naszej interwencji Forum Gdańsk zobowiązało się, by w przyszłości informować okolicznych mieszkańców o planowanych testach.

Czytaj także: Nocne hałasy z Forum Gdańsk mają zostać ograniczone

System przeciwpożarowy centrum handlowego składa się z kilkunastu instalacji współdziałających na rzecz bezpieczeństwa. Aby mieć 100 proc. pewności, że system działa, Forum Gdańsk co pewien czas musi wykonać próby. Do najbliższej dojdzie we wtorek, 1.12.2020 r., w godz. 22-23. Testy alarmowe zostaną przeprowadzone m.in. na parkingu, który jest przestrzenią otwartą.

Zgodnie z deklaracją, władze centrum poinformowały Radę Dzielnicy Biskupia Górka o uciążliwościach.

- W ramach współpracy z przedstawicielką mieszkańców sąsiadujących z Forum Gdańsk - panią Krystyną Ejsmont - poinformowaliśmy o planowanych testach głosowych, które odbędą się 1 grudnia w godzinach 22-23 na terenie parkingu. Warto zaznaczyć, iż prawidłowo przeprowadzone testy pozwalają zapobiegać sytuacjom niebezpiecznym. Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo zarówno osób przebywających w Forum Gdańsk, jak i okolicznych mieszkańców - mówią przedstawiciele biura prasowego Forum Gdańsk.
Nocny alarm w Forum Gdańsk. Film z lutego 2019 r.
W twojej okolicy bywa nocami głośno?
18%

tak, często

29%

tyko czasami

53%

nie, jest cisza i spokój

zakończona

łącznie głosów: 492

as