Dziwne, wietnamskie treści na koncie gdańskiego sądu. To atak hakerski

14 lipca 2021, 13:00
ewel
Ktoś włamał się na facebookowe konto Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe i od kilku dni publikuje tam wietnamskie treści. Więcej zdjęć (6)

Ktoś włamał się na facebookowe konto Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe i od kilku dni publikuje tam wietnamskie treści.

mat. prasowe

Ktoś włamał się na facebookowe konto Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe i od kilku dni publikuje tam wietnamskie treści.

mat. prasowe

Na facebookowym koncie Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe pojawiają się treści co najmniej nietypowe. Kilka razy dziennie publikowane są tam azjatyckie filmiki, także takie o zabarwieniu erotycznym. Nie wiadomo, kto stoi za dziwnymi publikacjami, ale na pewno nikt z sądu. Jego przedstawiciele informują bowiem, że doszło do włamania na konto. Sprawa trafi do prokuratury.Pierwszy nietypowy post na facebookowym profilu Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe pojawił się w poniedziałek, 12 lipca, o godz. 10:12. Było to... rozpoczęcie transmisji na żywo w języku wietnamskim. Dotyczyło recenzji wietnamskiego filmu.

Tego samego dnia na koncie sądu zaczęto publikować filmiki. Tytuł jednego z nich translator wietnamsko-polski przetłumaczył jako: "Młodzi ludzie mają wiele sztuczek, aby zwabić ładne dziewczyny do kąpieli, aby spojrzeć na ich piersi". Inny z kolei opatrzony jest podpisem: "Idź do łóżka z trzema zabójcami, by uratować męża".

Do teraz filmów w podobnej konwencji na profilu sądu opublikowano kilka. Wpisy dodawane są co kilka godzin. Ostatni z nich to przepis na danie z kurczaka i krewetek. Post w tej sprawie dodano dziś o godz. 8 rano.

O sprawie jako pierwszy poinformował "Dziennik Bałtycki". Sędzia Łukasz Zioła, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, poinformował w rozmowie z gazetą, że doszło do włamania na sądowe konto w mediach społecznościowych i przejęcia go przez nieznane osoby.

Sąd zwrócił się już do administratora Facebooka o zablokowanie zhakowanego konta. Zostanie również złożone do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Czy padłe(a)ś kiedyś ofiarą ataku hakerskiego?
31%

tak

69%

nie

zakończona

łącznie głosów: 817

ewel

Opinie wybrane


wszystkie opinie (159)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.