Egzamin gimnazjalny bez niespodzianek

9 czerwca 2003 (artykuł sprzed 18 lat)
EBro

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku rozsyła do gimnazjów województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego wyniki testów uczniów klas trzecich. Niektóre szkoły otrzymały materiały z komisji w ubiegłym tygodniu, pozostałe gimnazja zapoznają się z wynikami do piątku.Egzamin gimnazjalny 2015. Zobacz arkusze i odpowiedzi

Gimnazjaliści zdawali egzamin miesiąc temu. Część humanistyczna obejmowała wiedzę z zakresu historii, języka polskiego i sztuki. Zestaw matematyczno-przyrodniczy zawierał zagadnienia z matematyki, geografii, biologii, fizyki i chemii. Łącznie każdy gimnazjalista mógł zebrać sto punktów. W zestawieniu komisji najwyższe wyniki w obu blokach zdobyli uczniowie z Sopotu, następnie z Gdyni i Gdańska. Sopot obronił pierwsze miejsce z ubiegłego roku. Średnia wyników z egzaminów wyniosła 33,66 pkt. z części humanistycznej i 28,50 pkt. z części matematyczno-przyrodniczej, w Gdyni odpowiednio 33,36 pkt. oraz 28,64 pkt., w Gdańsku 32,15 i 27,73 pkt.

- Na dobry wynik składają się zaangażowanie i wiedza nauczycieli, starania rodziców i praca uczniów - komentowała Jolanta Górska, naczelnik Wydziału Oświaty UM w Sopocie. - Potwierdzeniem dobrego przygotowania uczniów w naszych gimnazjach jest podejmowanie nauki w szkołach ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku dziewięćdziesiąt pięć procent uczniów kontynuowało naukę w liceach i technikach, jedynie pięć procent wybrało szkoły zawodowe.

Nie wszystkich usatysfakcjonowały wyniki egzaminu. Halina Kujszczyk, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Człuchowie cieszy się, że uczniowie wykazali się wiedzą nie mniejszą niż ich rówieśnicy z innych powiatów, z Chojnic czy Bytowa, a jednak nie uważa wyniku za rewelacyjny. Część humanistyczna zakończyła się wynikiem 30,27 pkt., matematyczno-przyrodnicza 25,34 pkt.

- Rozpiętość punktów jest zróżnicowana - mówiła dyrektor. - Niektóre klasy zdobyły z bloku matematyczno-przyrodniczego średnio trzydzieści, najsłabsze dwadzieścia jeden i cztery dziesiąte. Mieścimy się w średniej, więc należy być zadowolonym, tym bardziej, że szkoła nie jest zbyt dobrze wyposażona w książki i pomoce dydaktyczne.

EBro

Opinie (7)

 • Number One !

  • 0 0

 • kapitan Nemo

  nie może spać biedaczek
  już od 4 rano w internecie

  • 0 0

 • chociaz z niespodziankami było by bardziej interesująco ;P

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.