Firmy studentom

6 października 2003 (artykuł sprzed 18 lat)
MM
Ponad 18 tysięcy studentów Politechniki Gdańskiej rozpoczęło nowy rok akademicki. Już na starcie władze uczelni postarały się o niespodzianki.
Najstarsza uczelnia Pomorza od wielu lat współpracuje ze światem gospodarki i biznesu. W tym roku kontakty te zaowocowały m.in. stypendiami dla doktorantów i studentów - ufundowanymi przez Lotos i Polpharmę.

- To ewenement na skalę kraju - podkreśla prof. Janusz Rachoń, rektor Politechniki Gdańskiej. - O takiej współpracy inne uczelnie mogą tylko pomarzyć.

Jednak największą niespodzianką jest z pewnością finansowe wsparcie uczelni przez firmę Intel. 100 tys. dolarów - w ramach tej kwoty firma wyposaży politechnikę w sprzęt komputerowy, sfinansuje projekt badawczy i ufunduje roczne stypendia dla najlepszych studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

- Zależy nam aby polskie uczelnie kształciły specjalistów, którzy są w stanie konkurować oraz współpracować z profesjonalistami z całego świata - mówi Leszek Pankiewicz, prezes zarządu Intel Technology Poland. - O najnowszych światowych technologiach studenci powinni nie tylko się uczyć, ale przede wszystkim z nich korzystać.

MM

Opinie (29)

 • byl nawet kiedys wyklad Intelowy ;-)))

  • 0 0

 • Teletubisie zazdroszczą PG

  specjalnie dla PG zatanczymy taniec maszerowaniec

  • 0 0

 • Ładnie brzmi

  Miejmy nadzieję, że do tego wszystkiego nie zapomniano o czytelnych, jawnych i sensownych kryteriach przyznawania takich stypendiów.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.