Frekwencja na palcach

10 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 16 lat)
ms
Najnowszy artukuł na ten temat Koniec jarmarku
Organizator Jarmarku św. Dominika co dzień informuje o kolejnych rekordach frekwencji na swojej imprezie. Jego zdaniem, do poniedziałku 8 sierpnia, jarmark odwiedziły 3 mln gości. Ale.... skąd to wie?

- Skąd wiemy, ile osób odwiedza jarmark? Po prostu liczymy naszych gości - wyznaje ze śmiechem Marta Grzywacz, zastępca dyrektora Międzynarodowych Targów Gdańskich ds. organizacji targów.

Jak to liczymy?! 300 tys. osób dziennie?! - No nie, na szczęście nie wszystkich musimy policzyć, żeby wiedzieć ile osób przewija się przez jarmark

Jak to wygląda? Każdego dnia, co godzinę przez piętnaście minut, troje pracowników Międzynarodowych Targów Gdańskich stoi przy Złotej Bramie i liczy wszystkich wchodzących i wychodzących z ul. Długiej. Potem specjalny algorytm pozwala ustalić, ile osób przewinęło się przez cały teren jarmarku.

Czy to wystarcza? Zdaniem Marty Grzywacz, tak. - Jeszcze rok temu badaliśmy frekwencję w dziewięciu miejscach. Na placu Dariusza Kobzdeja, przy Zielonej i Złotej Bramie, na Targu Rybnym, Grodzkiej, Podwalu Staromiejskim, Szerokiej, Pańskiej i Straganiarskiej, ale teraz wiemy jak wyliczyć frekwencję z jednego tylko miejsca.

Pomimo tego, wiceszefowa targów twierdzi, że to chyba ostatnia przygoda z ręcznym, czy może raczej "naocznym" liczeniem jarmarkowych gości. W przyszłym roku do tego celu zostaną zaprzęgnięte kamery.

ms

Opinie (71)

 • 3 miliony w takim deszczu:) smiechu warte; )

  ale co tam...trzeba im dać chyba kalkulator, bo coś te liczenie słabo idzie

  • 0 0

 • :)

  WEDŁUG MOJEGO ALGORYTMU TO JUŻ 31 MLN LUDZI W 125 TYŚ OBYWATALI AFRYKI

  • 0 0

 • Jest lepsza metoda liczenia:

  wystarczy kucnąć, policzyć wszystkie nogi i wynik podzielić przez 2 ;-)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.