Pracownicy Służby Celno-Skarbowej pomogli ofierze wypadku

23 października 2019, 11:10
szym
Najnowszy artukuł na ten temat

Przyjechała autem po zakupy z dwoma promilami

Dużo szczęścia miała kobieta, której samochód wypadł z drogi i wpadł do rowu. Pomocy poszkodowanej udzielili funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zauważyli przewrócone auto, gdy jechali do jednej z gdyńskich szkół, by poprowadzić tam zajęcia edukacyjne.Funkcjonariusze celno-skarbowi na co dzień zajmują się wykrywaniem przestępstw podatkowych i przejmują kontrabandę. Zdarza się, że w ramach swoich obowiązków prowadzą także zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Kiedy we wtorek, 22 października, jechali na wykład do jednej z gdyńskich szkół, nie spodziewali się, że po drodze uratują czyjeś życie.

- W trakcie podróży funkcjonariusze dostrzegli samochód osobowy, który wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Okazało się, iż w pojeździe znajduje się kobieta, która potrzebuje pomocy - opowiada Agata Bloch, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.
Funkcjonariusze celno-skarbowi, wraz ze świadkiem zdarzenia, udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Następnie zabezpieczyli miejsce wypadku do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz policji. Poszkodowana kobieta ostatecznie została przetransportowana do szpitala.

Nie dojechali na czas, dostali brawaNiespodziewana interwencja funkcjonariuszy spowodowała, że celno-skarbowi... spóźnili się na zaplanowane zajęcia.

- Jednak gdy opowiedzieli młodzieży z jakiego powodu nie przyjechali na czas, ci nagrodzili pomorskich funkcjonariuszy gromkimi brawami - podsumowuje Agata Bloch.
Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?
62%

tak

20%

nie, ale chciał(a)bym się nauczyć

18%

nie

zakończona

łącznie głosów: 684

szym