Ciało mężczyzny znalezione w lesie

26 stycznia 2022, 14:10
neo, szym
aktualizacja:13:41 (28 stycznia 2022)
Ciało mężczyzny odnaleziono w lesie w okolicach Matemblewa. Więcej zdjęć (2)

Ciało mężczyzny odnaleziono w lesie w okolicach Matemblewa.

fot. galeria Trojmiasto.pl

Ciało mężczyzny odnaleziono w lesie w okolicach Matemblewa.

fot. galeria Trojmiasto.pl

Zwłoki mężczyzny znaleziono w lasach wokół Matemblewa. Według wstępnych ustaleń nie ma śladów, by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. W piątek, 28.01.2022 r. policja poinformowała, że poszukiwania zostały zakończone.Aktualizacja, 28.01.2022 r.- Poszukiwania zostały zakończone. Ciało mężczyzny zostało odnalezione w minioną środę przed południem w okolicy Matemblewa - poinformowali policjanci.- Na miejsce pojechał prokurator, biegły, działają technicy. Z oględzin wynika, że nie ma śladów świadczących o przemocy - mówi prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Prokuratura wstępnie nie wyklucza, że to zaginiony 21 stycznia Jakub B. [dane zostały zanonimizowane - red.], ratownik medyczny z Gdańska, którego poszukiwania trwały od kilku dni.

- Ale musimy mieć to potwierdzone poprzez rozpoznanie przez rodzinę - mówi prok. Wawryniuk.
Dopiero wówczas uda się oficjalnie potwierdzić tożsamość odnalezionej osoby.

Aktualizacja, godz. 15:34O tym, że znalezione w lesie ciało należało do poszukiwanego od kilku dni ratownika, poinformowali członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Czasami akcje, w których bierzemy udział są dla nas szczególnie trudne...
Przez ostatnie 2 dni działaliśmy na terenie trójmiejskich lasów poszukując naszego kolegi.
Kuba... nie tak mieliśmy się spotkać...
Rodzinie, Przyjaciołom i wszystkim Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia...

Przypomnijmy: 38-letni Jakub B. wyszedł z mieszkania na Morenie 21 stycznia 2022 r. Od tamtego czasu ślad po nim zaginął. O poszukiwaniach informowaliśmy w Raporcie.

Ich efekt poznaliśmy także dzięki czytelnikom:

Raport z Trójmiasta

To najprawdopodobniej ciało poszukiwanego od kilku dni ratownika Jakuba Bilskiego z Gdańska. Znaleziono je na terenach leśnych w Matemblewie. Od redakcji: Policja na razie odmawia potwierdzenia tej informacji.


Po informacji o zaginięciu poszukiwania rozpoczęli policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej, a potem włączyły się do nich także grupy specjalistyczne oraz poszukiwawcze.

W środę, 26 stycznia, policjantom udało się odnaleźć w lesie w okolicach Matemblewa ciało poszukiwanego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do jego śmierci nie przyczyniły się bezpośrednio osoby trzecie.

neo, szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (163)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.