Gdańsk. Drogowcy zamkną ul. Jabłoniową

4 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Maciej Korolczuk

W piątek 5 kwietnia w godzinach porannych drogowcy zamkną odcinek ul. Jabłoniowej zobacz na mapie Gdańska od zjazdu z Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską. Objazdy wyznaczono ul. Leszczynową lub ul. Cedrową i al. Havla. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez dwa miesiące.Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej i ul. Jabłoniowej.

Zmiana polegać będzie na zamknięciu jezdni w ul. Jabłoniowej na odcinku od zjazdu z Armii Krajowej do skrzyżowania ul. Jabłoniowej i ul. Warszawskiej. Objazdy wyznaczono ul. Leszczynową lub ul. Cedrową i al. Havla. Ruch na ul. Warszawskiej w relacji Szadółki - Ujeścisko będzie odbywał się bez zmian. Jednocześnie otwarta zostanie relacja z trasy W-Z do ul. Kartuskiej przez ul. Limbową.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące.

Co obecnie dzieje się na placu budowy?- Przy ul. Myśliwskiej trwają prace brukarskie oraz związane z przyłączeniem wodociągu. Na obiekcie mostowym wykonawca realizuje roboty związane z wykonaniem podpór oraz prefabrykacją łuków konstrukcyjnych mostu. W rejonie ul. Limbowej oraz przy stacji paliw trwają prace brukarskie, wykonywane są również prace związane z budową fundamentów pod słupy trakcyjne. Kontynuowane są roboty przy budowie wodociągu oraz instalacji oświetlenia ulicznego wzdłuż ul. Kartuskiej. Przy ul. Warszawskiej i Jabłoniowej realizowane są zadania polegające na budowie budynków obsługi pętli oraz stacji prostownikowej. Na ul. Nowej Warszawskiej trwa wykonywanie podbudowy pod jezdnię - wylicza Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Przypomnijmy, że prowadzona w tym miejscu inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest spółka NDI z Sopotu. Koszt realizacji zadania to niemal 192 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dofinansowanie unijne wynosi 58,5 mln złotych.
Informacje o zamknięciu ze środowego popołudnia.
Czy po wprowadzonych zmianach wzrosną korki na Kartuskiej i Warszawskiej?
85%

tak, ruch na tych trasach na pewno wzrośnie

10%

trudno powiedzieć, trzeba poczekać do następnego tygodnia

5%

nie, kierowcy znajdą objazdy i ruch się rozłoży

zakończona

łącznie głosów: 2005