Zabójstwo na Żabiance. Poszukiwania 42-latka

23 listopada 2021, 10:30
Szymon Zięba
aktualizacja:13:24 (26 listopada 2021)

Policja szuka 42-latka mogącego mieć związek ze sprawą dotyczącą zabójstwa, do którego doszło w sobotę, 20.11.2021 r., na Żabiance. Ciało ofiary znaleziono w wiacie śmietnikowej. Do tej pory zatrzymano jedną osobę. To 47-letni bezdomny mężczyzna, który usłyszał już zarzut i został aresztowany. Poszukiwany 42-latek również jest osobą bezdomną.Aktualizacja, 26.11.2021 r.: Zatrzymano 42-letniego mężczyznę, poszukiwanego ws. zabójstwa 60-latka na Żabiance. W ręce policji wpadł w Poznaniu.
Policjanci zatrzymali 42-latka, jego wizerunek został zanonimizowany. Więcej zdjęć (3)

Policjanci zatrzymali 42-latka, jego wizerunek został zanonimizowany.

mat. policji

Policjanci zatrzymali 42-latka, jego wizerunek został zanonimizowany.

mat. policji

Przypomnijmy, w sobotę w okolicy bloku przy ul. Pomorskiej 21Mapka na Żabiance znaleziono zwłoki ok. 60-letniego mężczyzny, który miał ranę ciętą szyi.
Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynikało także, że pokrzywdzony został pobity. Ciało znajdowało się w wiacie śmietnikowej.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

W poniedziałek, 22.11.2021, rano śledczy poinformowali, że mają osobę podejrzaną - 47-letniego bezdomnego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzut "zabójstwa w zamiarze bezpośrednim".

Zatrzymany nie przyznał się, ale złożył wyjaśnienia. Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni się znali. Policja podaje, że są to "osoby ze środowiska bezdomnych".

Morderstwo (?) na Żabiance

Od samego rana, przy bloku Pomorska 20 na Żabiance pracują służby, jest prokurator, policja, teraz pracują śledczy. Z nieoficjalnych informacji zabity został starszy człowiek w okolicy klatki "A".

Poszukiwany mężczyzna, policja publikuje wizerunekZ kolei we wtorek, 23.11.2021 r., policja poinformowała, że do sprawy poszukują kolejnej osoby.

- Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania - informuje Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, lub na adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl.

Tymczasowy areszt dla zatrzymanego 47-latkaWobec zatrzymanego 47-latka w poniedziałek sąd zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Masz informację na temat popełnionego przez kogoś przestępstwa. Co robisz?
60%

zgłaszam to anonimowo na policję

13%

zgłaszam się na policję i chcę być świadkiem w sprawie

27%

udaję, że nic nie wiem, nie chcę się mieszać w cudze sprawy

zakończona

łącznie głosów: 726

Opinie wybrane


wszystkie opinie (103)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.