Gdańsk: bilet okresowy kupisz przez Internet

6 czerwca 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Krzysztof Koprowski

W ciągu najbliższych kilku dni gdańszczanie będą mogli nabyć bilet okresowy na tramwaj czy autobus przez Internet. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejną - po stacjonarnych punktach oraz biletomatach - opcję doładowania karty miejskiej.Dotychczas bilet okresowy przez Internet mogli nabywać pasażerowie korzystający z biletów metropolitalnych oraz ZKM Gdynia. MZKZG ofertę tego typu wprowadził w marcu ub.r., zaś Gdynia pół roku później - we wrześniu 2011 r..

W ciągu tygodnia podobną funkcjonalność zyskają posiadacze gdańskiej karty miejskiej. Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego dokonuje już ostatecznych ustaleń w tej sprawie. Wprowadzenie możliwości płatności za bilet okresowy przez Internet nie oznacza, że zlikwidowane zostaną punkty obsługi klienta lub też kodowanie karty w biletomatach. Te będą funkcjonować w dotychczasowej formie.

Doładowanie gdańskiej karty miejskiej będzie odbywać się w taki sam sposób, jak u pozostałych organizatorów komunikacji publicznej. W tym celu będzie trzeba wejść na stronę Internetowego Systemu Obsługi Karty Elektronicznej i skorzystać z obecnie nieaktywnego odnośnika z logo ZTM Gdańsk, a następnie wybrać odpowiedni bilet.

- Koszt nabycia biletu będzie identyczny jak w biletomacie czy w punkcie stacjonarnym. Nie będą doliczane żadne prowizje za płatność elektroniczną. Fizycznie bilet zostanie zakodowany na kartę miejską podczas przeprowadzania kontroli w pojeździe - informuje Jerzy Dobaczewski, dyrektor ZTM Gdańsk.

Przez Internet kupimy bilety okresowe tj. miesięczne/30-dniowe, ważne przez cały tydzień lub od poniedziałku do piątku, a także bilety okresowe z możliwością wyboru strefy gdańskiej lub również gmin podmiejskich. Na razie w ten sposób nie nabędziemy biletów dobowych oraz jednorazowych.
W jaki sposób kupujesz bilety na komunikację miejską?
50%

w kiosku lub punkcie z biletami

40%

przez automat biletowy

5%

bezpośrednio u kierowcy

5%

korzystam z aplikacji w telefonie komórkowym

zakończona

łącznie głosów: 1289