Gdańsk: kładka opuszczona na 2,5 godz. we wtorek

3 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ms
Najnowszy artukuł na ten temat

Piktogramy na kładce na Ołowiankę wywołały zamieszanie

Od godz. 12:30 do godz. 15, we wtorek, 4 czerwca, kładka na Ołowiankę będzie opuszczona i nie będzie można pod nią przepłynąć. Z kolei w sobotę i niedzielę zostanie podniesiona na 1,5 godziny.We wtorek 4 czerwca, a także w sobotę i niedzielę 8 i 9 czerwca zmieniony zostanie harmonogram zwodzenia kładki na Ołowiankę. Zmiany związane są z odbywającymi się Świętem Wolności i Solidarności oraz Regatami o Puchar Mariny.

We wtorek, w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, odbędzie się debata z udziałem samorządowców z całej Polski. Dlatego też więcej czasu na skorzystanie z kładki będą mieli piesi.

- W godz. 12:30-15:00 kładka będzie udostępniona tylko dla ruchu pieszego. Oznacza to, że w tych godzinach kładka będzie opuszczona i nie będą wykonywane operacje jej podnoszenia. Wstrzymany zostanie ruch wodny oraz żeglugi śródlądowej i innych jednostek pływających - informuje Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

W sobotę i niedzielę kładka podniesiona na 1,5 godzinyZ kolei w sobotę, a także w niedzielę, kiedy odbywać się będą Regaty o Puchar Mariny w godz. 9:00-10:30 kładka zostanie podniesiona, by umożliwić jednostkom wypłynięcie z przystani jachtowej na linię startu regat. W tym czasie nie będą wykonywane operacje opuszczania kładki dla ruchu pieszych.

Przypomnijmy: na co dzień kładka jest opuszczona (otwarta dla pieszych) 30 minut po pełnej godzinie i podnoszona (otwierana dla statków) o pełnej godzinie.
Czy znasz harmonogram otwierania i zamykania kładki na Ołowiankę?
13%

tak, z góry wiem, kiedy mogę, a kiedy nie mogę przejść

24%

nie i zawsze z niepokojem myślę o tym, czy uda mi się przejść, czy nie

63%

nie, ale nie ma to dla mnie znaczenia

zakończona

łącznie głosów: 1701

ms