stat

Gdańsk w spocie reklamowym sieci sklepów

18 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Arnold Szymczewski

Po Gdyni przyszedł czas na Gdańsk. W nowym spocie reklamowym sieci supermarketów wystąpiło włoskie małżeństwo mieszkające na co dzień nad Motławą. W reklamie widać m.in. ul. Długie Pobrzeże zobacz na mapie Gdańska.W swojej najnowszej kampanii telewizyjnej niemiecka sieć sklepów angażuje do swoich spotów reklamowych "zwykłych" ludzi, którzy nie są powszechnie znani. Kilkanaście dni temu opisywaliśmy bohaterów "gdyńskiej" edycji reklamy. Dziś przyszła pora na odsłonę gdańską.

Czytaj także: Gdynia w reklamie sieci handlowej

Tym razem wzięła w niej udział para mieszkających w gdańsku Włochów. W 30-sekundowym spocie Simona Petrucci oraz Marco Brunetti ciepło wyrażają się o produktach dostępnych w sklepie w ramach tzw. tygodnia włoskiego.

Simona i Marco pochodzą z Rzymu, ale od paru lat mieszkają w Gdańsku. Jak mówią w spocie reklamowym - dobrze się czują w Trójmieście, ale brakuje im słońca i jedzenia. W reklamie pokazano jedno z najważniejszych miejsc dla gdańszczan, czyli Długie Pobrzeże z Żurawiem w tle, a także Wyspę Spichrzów zobacz na mapie Gdańska.

- Lidl rozpoczął niedawno serię reklam w formie mikrodokumentów przedstawiających rodziny, ich domy i radosne momenty. Chcą pokazać coś prawdziwego, bez udziału aktorów i przerysowanych scen. Sieć szukała pary Włochów mieszkających w Polsce, my natomiast mieszkamy w Trójmieście, dlatego tutaj zrealizowaliśmy zdjęcia do reklamy - mówi Marco Brunetti.
Czytaj także: Od Klossa do Boskich. Te seriale kręcono w Trójmieście
Czy zdarza ci się kierować reklamą?
5%

tak, ponieważ wierzę w to, co mówią

33%

w niektórych sytuacjach tak, gdy dowiaduję się z nich czegoś nowego dla mnie

28%

świadomie na pewno nie, ale być może podświadomie

34%

nie, jestem na nie wyczulony i odrzucam wszystko, co jest reklamowane

zakończona

łącznie głosów: 1035