Gdańsk zagra w kolejnym serialu TVN-u

18 listopada 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Krzysztof Koprowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Trójmiejskie akcenty w serialu "Sloborn"

Na początku listopada pisaliśmy o zwiększeniu dofinansowania dla filmu "Miłość jest wszystkim". Okazuje się, że miasto chce dalej promować się w ten sposób i właśnie negocjuje kolejną umowę z TVN na kwotę ponad 1,2 mln zł. Tym razem Gdańsk "zagra" w serialu telewizyjnym o roboczej nazwie "Motyw".Szczegóły dotyczące serialu pozostają na razie nieznane. Wiadomo jedynie, że jego produkcją zajmie się spółka TVN Media, a przynajmniej część zdjęć będzie realizowanych na terenie Gdańska.

- Fabuła całej pierwszej serii serialu będzie miała miejsce w Gdańsku, co zdaniem zamawiającego [miasta Gdańsk - dop. red.] ma duży potencjał dla promocji atrakcji turystycznych miasta, dzięki usłudze lokowania produktu (...). Lokowanie produktu to ważny trend w turystyce, turyści chętnie przyjeżdżają do miejsc, w których toczą się akcje oglądanych przez nich filmów i chętnie podążają śladami swoich ulubionych bohaterów - czytamy w uzasadnieniu zamówienia umowy ze spółką TVN Media.
Kwota umowy wynosi 1 mln 230 tys. zł (brutto), a ostateczne jej zawarcie nastąpi po zakończeniu negocjacji ze spółką TVN Media.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka tygodni temu Gdańsk podpisał umowę z Akson Studio na kwotę 492 tys. zł, w ramach której na 53 tys. płyt DVD i blue ray z filmem "Miłość jest wszystkim" (wspólna produkcja TVN i Akson Studio) pojawi się logotyp Gdańska oraz film promocyjny. Wcześniej na produkcję tego filmu przeznaczono z budżetu miasta 500 tys. zł.

Czytaj tez: Od Klossa do Boskich. Te seriale kręcono w Trójmieście


Gdańsk od lat wspiera produkcje filmoweW lipcu br. nad Motławą kręcono sceny do serialu TVN "Diagnoza". Za cztery odcinki, w których Gdańsk będzie stanowił tło akcji, miasto zapłaciło 130 tys. zł.

Kilka lat temu magistrat zapłacił 455 tys. zł za podobną promocję w serialu TVN-u "Prawo Agaty". Wówczas ekipa filmowa dwukrotnie obecna była w Gdańsku, co odpowiednio kosztowało miasto 295 i 160 tys. zł.

400 tys. zł kosztowało natomiast lokowanie Gdańska w filmie "Kamerdyner" (produkcja Olga Bieniek, Mirosław Piepka, wytwórnia Filmicon Dom Filmowy). Jego premiera kinowa odbyła się w 21 września br.

Repertuar kin w Trójmieście znajdziesz na stronie kino.trojmiasto.pl oraz w naszej aplikacji na telefon komórkowy.

Czy przy wyborze celu podróży kierujesz się miejscem akcji filmów i seriali?
15%

tak, staram się odwiedzać miejsca, w których kręcono moje ulubione produkcje

85%

nie, nie ma to żadnego wpływu na moje plany

zakończona

łącznie głosów: 2062