stat

Gdańsk zamyka park Oliwski i parkingi nadmorskie

27 marca 2020, 15:30
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: kierowcy wznowią sprzedaż biletów

Koronawirus w Trójmieście. O zamknięciu na weekend parkingów nadmorskich i parku Oliwskiego zdecydował w piątek gdański sztab zarządzania kryzysowego. Wszystko po to, żeby zachęcić mieszkańców do pozostania w domach.O nowych decyzjach, podjętych w piątek przez miejski zespół zarządzania kryzysowego, poinformował wiceprezydent Piotr Grzelak.

- Ze względu na nowe obostrzenia wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia podjęliśmy dziś decyzje, które wdrażamy na najbliższy weekend. Ich główny przekaz to: pozostań w domu, nie przemieszczaj się, jeśli nie jest to niezbędne. Jeśli wychodzisz na krótki spacer, to rób to indywidualnie i najlepiej wokół domu - powiedział Grzelak. - Od godz. 22 w piątek na cały weekend zamykamy park Oliwski. Ograniczymy też dostęp do parku Oruńskiego. Gdański Ośrodek Sportu zamknie natomiast wszystkie boiska, którymi administruje - poinformował Grzelak.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacjeOd piątku do końca niedzieli zamknięte będą też miejskie parkingi o charakterze turystycznym.

- Czyli te wzdłuż Pasa Nadmorskiego. Parking przy ul. Błękitnej i ul. Kaplicznej w Jelitkowie, parking przy al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Czarny Dwór na Zaspie, parking na końcu ul. Nowotnej na Stogach i parking wzdłuż ul. Lecha Kaczyńskiego przy parku Reagana. W miejscach mocno uczęszczanych do końca niedzieli będą mobilne tablice z przekazem zostań w domu. Pojawią się one przy wjeździe na Wyspę Sobieszewską, na pętli Świętokrzyska, w okolicach parku Oruńskiego, na osiedlu Pięciu Wzgórz przy zbiorniku retencyjnym, przy Jarze Wilanowskim, przy zbiorniku Wróbla Staw. Zależy nam na tym, żeby tam nie przyjeżdżali ludzie z terenu całego miasta - podkreślił Grzelak.
Czytaj też: Tłumy spacerowiczów a koronawirus. Różne strategie miast

Od poniedziałku takie tablice pojawią się przy największych węzłach przesiadkowych komunikacji miejskiej, m.in. na Dworcu Głównym i we Wrzeszczu.
Czy stosujesz się do apeli, by pozostać w domu?
76%

tak

24%

nie

zakończona

łącznie głosów: 3363