Gdańska położna nagrodzona

2 września 2001 (artykuł sprzed 19 lat)
Olga Krzyżyńska
Położna Teresa Szczutko, oddziałowa na trakcie porodowym w Szpitalu Specjalistycznym w Gdańsku Zaspie, znalazła się wśród trzech najlepszych położnych w Polsce w plebiscycie ogłoszonym przez miesięcznik "Rodzice". W nagrodę pojedzie do Paryża na międzynarodową konferencję położnictwa.

- Do momentu, kiedy w zeszłym roku zaczęła się akcja "Rodzić po ludzku", nikt za bardzo nie zwracał uwagi na pracę położnych - powiedziała "Głosowi" Teresa Szczutko. - Teraz też jestem zaskoczona tym, że znalazlam sie wśród tych trzech najlepszych. Wymiernym efektem tej nagrody jest udział w międzynarodowej konferencji położnictwa w Paryżu w październiku tego roku - niewiele z nas, położnych, ma możliwość odbycia takiej podróży, chociażby ze względów finansowych.

Pani Teresa Szczutko w swoim zawodzie pracuje już od 30 lat. Ma już dorosłe dzieci, a niedługo zostanie babcią.

- W Szpitalu na Zaspie pracuję od 1985 roku, przedtem pracowałam w Szpitalu Wojewódzkim - powiedziała Teresa Szczutko. - Przez ten czas odebrałam narodziny bardzo wiele dzieci, takie małe miasteczko. Każdy poród jest inny.

Pani Teresa nie mogła nie wspomnieć o trudnej sytuacji finansowej położnych.

- W tej mierze jest bardzo źle, nie ma też szkoleń, możliwości dokształcania się, robienia specjalności w zawodzie, bo brakuje na to pieniędzy - dodała Teresa Szczutko. - Dlatego takie nagrody jak ta konferencja w Paryżu bardzo cieszą. Mam nadzieję, że przywiozę stamtąd jakieś nowe, interesujące wiadomości.

Olga Krzyżyńska

Mogłeś jeszcze nie czytać