Gdynia: cztery firmy chcą rozbudować ul. Kwiatkowskiego

27 listopada 2020, 11:00
Patryk Szczerba

Są cztery oferty firm na rozbudowę ul. Eugeniusza KwiatkowskiegoMapka w Gdyni. Wszystkie mieszczą się w kosztorysie ustalonym przez urzędników na kwotę blisko 34 mln zł, więc jest szansa, że w następnym roku ruszy budowa.Przypomnijmy, że po rozbudowie ul. Kwiatkowskiego w Gdyni - na odcinku od ul. Adm. UnrugaMapka do ul. Płk. DąbkaMapka - droga będzie miała po dwa pasy w obydwie strony. Władze miasta informują, że powstanie obustronny chodnik i nowe oświetlenie. Zaplanowano też buspasy. Zostanie również przebudowane skrzyżowanie z ul. Podgórską.

Ważną częścią jest droga rowerowa o szerokości 2,5 m. Będzie to fragment drogi rowerowej, realizowanej w ramach międzynarodowej trasy EuroVelo, który zostanie połączony z niedawno oddanym odcinkiem od ul. Andersa do ul. Kwiatkowskiego. Trasa dla rowerów będzie miała szerokość 2,5 m i zlokalizowana zostanie po jednej stronie ul. Kwiatkowskiego.

Czytaj też: Parking przesiadkowy na granicy Gdyni i Kosakowa

Dzięki temu elementowi Gdynia otrzyma dofinansowanie unijne na inwestycję w ramach projektu "Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym - utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni".

Poznaliśmy oferty na wykonanie przebudowy ul. Kwiatkowskiego.

Oferty firm:

 1. MTM SA - cena 21 382 460,35 zł brutto;
 2. Strabag - cena 22 918 389, 60 zł brutto;
 3. Eurovia Polska - cena 23 733 980, 15 zł brutto;
 4. Roverpol i Rover Infraestructuras - cena 29 950 500 zł brutto.

Miasto na realizację zabezpieczyło blisko 34 mln zł. Wszystkie złożone oferty mieszczą się więc w zakładanym kosztorysie, jednak wybór wykonawcy nie będzie zależał tylko od ceny.

Każde kryterium zapisane w specyfikacji przetargowej inwestycji ma bowiem swoją odpowiednią wagę. W przypadku rozbudowy ul. Kwiatkowskiego wygląda to następująco:

 • cena oferty brutto - 60 proc.
 • okres udzielonej gwarancji - 8 proc.
 • okres wykonania - 12 proc.
 • doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia - 20 proc.

Wszystkie firmy udzielają pięcioletniej gwarancji, ale czas wykonania jest różny.

Deklarowany czas wykonania:

 • Strabag - 36 tygodni
 • Roverpol i Rover Infraestructuras - 44 tygodnie
 • MTM - 45 tygodni
 • Eurovia Polska - 63 tygodnie

Kto zostanie wykonawcą, okaże się po analizie ofert.

- W życie wejdzie szereg rozwiązań, które zostały uwzględnione już na etapie projektowym. Inwestycje zrealizujemy kompleksowo, wraz z całościową przebudową infrastruktury drogowej, podziemnej, budową drogi rowerowej i buspas dla transportu zbiorowego. Złożone oferty są satysfakcjonujące. Sprawna analiza ofert i wybór wykonawcy pozwoli zrealizować inwestycję, która sprosta dynamicznemu rozwojowi aglomeracji miejskiej w tym kierunku - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Mieszkania na Pogórzu: sprzedaż wynajem

Czy rozbudowa w proponowanym kształcie jest dla ciebie satysfakcjonująca?
45%

tak, ważne, że ulica będzie szersza

28%

częściowo, buspasy mogą utrudniać przejazd

27%

nie, potrzeba poważniejszych zmian, zwłaszcza na skrzyżowaniu z Płk. Dąbka

zakończona

łącznie głosów: 772