Gdynia: estakadą jedziemy dwoma pasami

6 grudnia 2021, 12:30
neo
Najnowszy artukuł na ten temat Ruszyła naprawa estakady Kwiatkowskiego
Jazda estakadą Kwiatkowskiego dzieli się w ostatnich latach na okresy od zwężenia, do... zwężenia. Do czasu następnego remontu będzie jednak przejezdna po dwóch pasach. Więcej zdjęć (1)

Jazda estakadą Kwiatkowskiego dzieli się w ostatnich latach na okresy od zwężenia, do... zwężenia. Do czasu następnego remontu będzie jednak przejezdna po dwóch pasach.

fot. Trojmiasto.pl

Jazda estakadą Kwiatkowskiego dzieli się w ostatnich latach na okresy od zwężenia, do... zwężenia. Do czasu następnego remontu będzie jednak przejezdna po dwóch pasach.

fot. Trojmiasto.pl

Choć naprawa dylatacji na Trasie KwiatkowskiegoMapka w Gdyni jeszcze się nie zaczęła, to kierowcy mogą liczyć na niespodziankę: przejazd w tym miejscu znowu możliwy jest dwoma pasami. To jednak na razie tzw. prowizorka. Docelowa naprawa zacznie się, gdy do Gdyni dotrą zamówione części. Wtedy prace i zwężenie potrwają 6 tygodni.Przypomnijmy, że do awarii dylatacji na estakadzie doszło 18 listopada, na pierwszym wiadukcie od strony ul. MorskiejMapka, w kierunku obwodnicy. Dzień później drogowcy zwęzili jezdnię i odtąd można tam było jeździć tylko jednym pasem.

Spowodowało to ogromne korki, o których regularnie informowaliśmy w Raporcie z Trójmiasta. Ale kierowców najbardziej rozsierdziła informacja, że nie wiadomo, kiedy się skończą. Części do naprawy trzeba bowiem wykonać na zamówienie.

Dodajmy też, że od kilku miesięcy ruch na zjeździe w ul. Janka WiśniewskiegoMapka też jest ograniczony z powodu złego stanu technicznego dylatacji, usytuowanej pomiędzy łącznicą a jezdnią główną obiektu.

ZDiZ prowizorycznie naprawił dylatacjęNiespodziewanie dotarły do nas jednak dobre informacje.

- Pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w ostatnim tygodniu pracowali nad zabezpieczeniem uszkodzonej dylatacji estakady Kwiatkowskiego. Ich wysiłek spowodował, że do czasu wymiany udało się przywrócić przejezdność dwoma pasami w kierunku Obwodnicy Trójmiasta. Jest też oznakowanie, aby w tym rejonie częściowo ograniczyć prędkość - informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Na razie estakadą można więc jeździć dwoma pasami. Jak długo? Tego nie wiadomo, bo nie ma terminu docelowej naprawy. Gdy już się ona zacznie - zwężenie będzie obowiązywać przez ok. 6 tygodni.
Popołudniowy korek na Trasie Kwiatkowskiego. Film z 26 listopada
Ile czasu spędzasz średnio w korku podczas dojazdu do pracy/szkoły?
19%

nie stoję w korkach

10%

kilka minut

24%

kilkanaście minut

47%

co najmniej kilkadziesiąt minut

zakończona

łącznie głosów: 1357

neo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (80)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.