Gdynia: krok w stronę nowej zabudowy nad morzem

11 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdyński Waterfront będzie się rozbudowywał

Polski Holding Nieruchomości szuka generalnego wykonawcy inwestycji - Marina Office. Planowany na rogu ulic Waszyngtona i Hryniewickiego zobacz na mapie Gdyni kompleks biurowy będzie składał się z trzech pięciokondygnacyjnych budynków ze wspólną halą garażową, otaczających wewnętrzne zielone patio.  1. Biurowiec Marina Office to planowany przez Polski Holding Nieruchomości kompleks o powierzchni najmu 27 tys. m.kw.
  2. Ma uzupełniać flagową inwestycję Grupy Kapitałowej PHN - Yacht Park, której budowa trwa.
  3. Koncepcję architektoniczną opracowała pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy.


Kompleks Marina Office będzie składał się z trzech niezależnych budynków pięciokondygnacyjnych ze wspólną halą garażową. W południowo-zachodniej części budynku frontowego A znajduje się antresola, pełniąca funkcję dominanty.

Trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Dokument jeszcze nie został wydany, ale stanie się to prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.

Polski Holding Nieruchomości rozpoczął poszukiwania generalnego wykonawcy prac.

- Zaczęliśmy w grudniu. W najbliższym czasie powinniśmy wybrać firmę. Planujemy rozpoczęcie prac w 2019 roku - mówi Joanna Zarzecka z Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Osiedle Yacht Park: trwa budowaObok trwają zaawansowane prace przy budowie innego kompleksu, którego inwestorem jest PHN - osiedla Yacht Park zobacz na mapie Gdyni. Do połowy przyszłego roku powstanie sześć budynków mieszkalnych. Budowa osiedla wchodzi w decydującą fazę. Przy nabrzeżu widoczne są już pomosty dla jednostek.


Według projektu, nowa marina w Gdyni pomieści 120 jachtów. 72 miejsca będą przeznaczone dla jednostek krótszych niż 14 metrów, 42 dla krótszych niż 12 metrów. 6 miejsc pozostanie dla jednostek poniżej 10 metrów. Powstanie również 8 miejsc do dokowania skuterów. Będzie też bosmanat.

Dawne Centrum Gemini: wyburzanie pod nową inwestycjęW okolicy trwa też wyburzanie Centrum Waterfront, czyli dawnego Gemini zobacz na mapie Gdyni. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt, który zrównuje z ziemią zbudowany 18 lat temu budynek. Prace mają skończyć w się w marcu.

Czytaj też: Znika dawne centrum Gemini

Następnym etapem będzie zabudowa 5-hektarowego terenu od ul. Hryniewickiego zobacz na mapie Gdyni. Za inwestycję odpowiada firma Vastint. Nie wiadomo jeszcze, kiedy się rozpocznie.

Pomost mariny Yacht Park gotowy

Trwa wyburzanie dawnego Centrum Gemini
Czy planowane inwestycje ożywią nadmorską część Gdyni?
30%

z pewnością, czekam na realizacje

19%

niewykluczone, wiele zależy od oferty i sytuacji na rynku nieruchomości

51%

nie, nadal nie będzie tam oferty dla zwykłych mieszkańców

zakończona

łącznie głosów: 1630