Gdynia: mieszkańcy mogą odpocząć w parku przy estakadzie

30 maja 2020, 18:00
rb
Najnowszy artukuł na ten temat

Parki w Gdyni alternatywą dla plaży

O stworzenie nowego parku przy estakadzie KwiatkowskiegoMapka zabiegali mieszkańcy, chcący miejsca, gdzie można się schronić przed hałasem dochodzącym z drogi. Inwestycja przy ul. Dantyszka, która wygrała głosowanie w Budżecie Obywatelskim, została właśnie zakończona.Park ma powierzchnię 4,7 tys. m kw. Znajduje się pomiędzy estakadą Kwiatkowskiego a wieżowcami przy ul. Dantyszka 2, 4 i 8. Prace przy jego stworzeniu ruszyły w lutym.

Był dziki parking, jest enklawa spokojuWcześniej zaniedbane miejsce upodobali sobie parkujący tam kierowcy.

- Dlatego w pierwszej fazie prac teren został oczyszczony. W ustaleniu z ogrodnikiem miasta niektóre drzewa zostały wycięte, ale zadbaliśmy o nasadzenia kompensacyjne. Na terenie parku zasadziliśmy różnorodne trawy i byliny, które idealnie wkomponowują się w ten teren - tłumaczy Bożena Blank z ZDiZ w Gdyni.
Na terenie parku pojawiły się ławki, kosze na odpady i słupki umiejscowione od strony wieżowców, które mają ograniczyć zapędy chcących tam zaparkować.

Parki i skwery w Trójmieście na mapie- Jestem przekonany, że szczególnie wiosną park ten szybko zyska ogólną sympatię - przekonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Prace wykonywała wybrana w przetargu firma Platan. Kosztowały 267 tys. zł. Pieniądze pochodziły z puli przeznaczonej na Budżet Obywatelski.

Ciąg dalszy nastąpi?- Mieszkańcy zyskali pięknie zaprojektowaną przestrzeń, która podnosi walory tej okolicy. Liczę, że to zachęci ich do głosowania na kolejny etap rozbudowy tego parku - mówi Izabela Nieżorawska, wnioskodawczyni projektu.
W tegorocznej edycji BO zgłosiła kolejny projekt dotyczący doposażenia parku w siłownię zewnętrzną i elementy małej architektury.

Przypomnijmy, że głosowanie na Budżet Obywatelski w Gdyni ruszy 8 czerwca, ale już teraz można zapoznać się z zaakceptowanymi przez urzędników pomysłami.

Mieszkania na Leszczynkach: sprzedaż wynajem

2 pokojowe mieszkanie w Gdyni.
385 000 zł
Gdynia Leszczynki
2 pokojowe mieszkanie w Gdyni.
3-pokojowe na zamkniętym osiedlu w pobliżu lasu!
665 000 zł
Gdynia Leszczynki
Dwupokojowe mieszkanie blisko centrum
309 000 zł
Gdynia Leszczynki
Czy wokół twojego miejsca zamieszkania jest dużo zieleni?
70%

tak

30%

nie

zakończona

łącznie głosów: 951

rb