Gdynia: na plażę dojedziesz autobusem

17 maja 2020, 15:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Od lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa dla kierowców

Jadąc samochodem na gdyńską plażę Śródmieście można zaparkować kilka metrów od wejścia. Najbliższy przystanek komunikacji publicznej jest natomiast na ul. Świętojańskiej - kilkaset metrów dalej. Właśnie się to zmienia, miasto inwestuje w peron przystankowy między Teatrem Muzycznym a Muzeum Miasta Gdynia.Prace przy ul. Zawiszy Czarnego już się rozpoczęły. To tam powstanie nowy przystanek, przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Krawędzie będą wyłożone specjalnymi płytkami, których faktura "mówi" niedowidzącym, że zbliżają się do jezdni.

Docelowo wzdłuż przystanku posadzony zostanie też szpaler drzew.

- Gdynia zmienia się na naszych oczach. Trwają prace nad zagospodarowaniem terenu Mola Południowego, a efekty tej niezwykłej metamorfozy zobaczymy jeszcze w maju. Budujemy także peron przystankowy przy ul. Zawiszy Czarnego, który gotowy powinien być pod koniec czerwca. Co ważne, analizujemy właśnie oferty na dokumentację projektową jednej z kluczowych inwestycji w sercu miasta, przebudowy ulicy Starowiejskiej i remont Abrahama - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Prace w ramach projektu "Klimatyczne centrum Gdyni" to inwestycje, które mają zmienić Śródmieście na bardziej przyjazne pieszym. Będzie więcej zieleni, drogi rowerowe oraz miejsca do wypoczynku. Cała przemiana centrum na bardziej przyjazne pieszym pochłonie w latach 2020-2021 18 mln zł.

Gdynia planuje rewolucję w Śródmieściu.

Jak najczęściej docierasz nad morze?
40%

samochodem

24%

komunikacją publiczną

7%

rowerem/hulajnogą

29%

pieszo

zakończona

łącznie głosów: 2937