Gdynia: nowy park wygłuszy estakadę Kwiatkowskiego

19 lutego 2020, 21:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Parki w Gdyni alternatywą dla plaży

Lada dzień rozpoczną się prace przy tworzeniu nowego parku przy ul. Dantyszka w Gdyni. To pomysł mieszkańców, którzy chcą zyskać nie tylko więcej zagospodarowanej zieleni, ale też chronić się przed hałasem pobliskiej estakady.Park będzie miał powierzchnię 4,7 tys. m kw. Znajdzie się pomiędzy estakadą Kwiatkowskiego a wieżowcami przy ul. Dantyszka 2, 4 i 8. Całość prac ma się zakończyć jeszcze przed sezonem letnim.

- Jeszcze w tym roku przestrzeń przy ulicy Dantyszka zyska nowe życie. Będzie estetycznie i zielono, a - co najważniejsze - zaplanowane nasadzenia wygłuszą ruch samochodowy dobiegający z estakady. To ważna dzielnicowa inwestycja, która świetnie wpisuje się w gdyńską proekologiczną i proklimatyczną strategię - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Ścieżki, ławki i nowe drzewaInwestycja to pomysł mieszkańców, którzy zgłosili ją w budżecie obywatelskim i zdobyli poparcie wystarczające do realizacji.

Na początek niektóre drzewa zostaną jednak... wycięte. To najbardziej wysłużone i chore rośliny, których miejsce zajmą inne. Docelowo zieleni będzie znacznie więcej niż do tej pory. Nad wszystkim będzie czuwał ogrodnik miejski.

Na trawnikach posadzone zostaną kwiaty, pojawią się też krzewy, a rozebrane zostaną fundamenty po garażach, które znajdowały się tu wiele lat temu. Przy nowych ścieżkach będą ławki, a żeby chronić wyrównane powierzchnie parku przed parkującymi samochodami - postawione zostaną słupki, które odgrodzą go od strony bloków.
Czy w Trójmieście brakuje parków?
91%

tak

9%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1565