Gdynia: podszywają się pod pracowników wodociągów

1 grudnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Patsz
Pracownicy PEWiK-u przypominają, że osoby, które przychodzą do klientów do domu, nie mogą pobierać opłat. Więcej zdjęć (1)

Pracownicy PEWiK-u przypominają, że osoby, które przychodzą do klientów do domu, nie mogą pobierać opłat.

mat. prasowe

Pracownicy PEWiK-u przypominają, że osoby, które przychodzą do klientów do domu, nie mogą pobierać opłat.

mat. prasowe

Pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni w ostatnim miesiącu otrzymali kilkanaście zgłoszeń dotyczących osób podszywających się pod pracowników spółki i próbujących wyłudzić pieniądze od mieszkańców. Co najmniej jedna próba była udana.Próby kradzieży nasiliły się w ostatnim miesiącu. Oszuści działają na osiedlach Obłuża i Chyloni.

- Kilku mieszkańców zgłosiło wizyty mężczyzny podającego się za pracownika PEWIK-u i legitymującego się fałszywym identyfikatorem. Oświadczył, że musi wejść do mieszkania w celu pobrania próbek wody do badania - informuje Anna Szpajer z PEWIK-u.
Wiadomo, że przynajmniej w jednym przypadku podczas pobytu w mieszkaniu mężczyzna dokonał kradzieży.

Usługi wodno-kanalizacyjne


Przedstawiciele PEWIK-u przypominają, że nigdy nie prowadzą żadnych badań, nie pobierają próbek wody ani żadnych opłat w mieszkaniach.

- W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić na numer 58 66 87 311 i zapytać, czy tego dnia planowana jest wizyta pracownika PEWIK-u - wskazuje Anna Szpajer.
Przypomnijmy, że kilka dni temu ostrzegaliśmy o nowej metodzie oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą "na policjanta" w Gdańsku. Z kolei w Gdyni oszuści zaczęli udawać pracowników zamkniętego przez pandemię Centrum Aktywności Seniora, próbując wejść do mieszkania.
Obca osoba dzwoni do drzwi twojego domu, co robisz?
26%

rozmawiam z nią przez drzwi

42%

otwieram, ale nie wpuszczam do środka

2%

wpuszczam do domu

30%

w ogole nie reaguję

zakończona

łącznie głosów: 849

Patsz

Opinie (35) 7 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • Co raz więcej

    oszustw, co raz więcej kradzieży. To było do przewidzenia, że tak będzie. Nasz rząd do tego doprowadził. Ludzie nie mają z czego żyć, potracili pracę lub mają zaniżone zarobki i kombinują, bo jak inaczej tu żyć? Oczywiście, że zawsze były oszustwa i kradzieże, ale nie tak częste jak w ostatnim czasie.

    • 21 27

  • Będzie jak w latach 90. Ekipy dresów będą kroić z butów i ze szwedek :)

    • 25 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.