Gdynia: pogoda sprzyja remontom dróg

2 kwietnia 2021, 16:00
rb
Remontowane są zarówno główne ciągi komunikacyjne, jak i osiedlowe uliczki. Więcej zdjęć (2)

Remontowane są zarówno główne ciągi komunikacyjne, jak i osiedlowe uliczki.

mat. ZDiZ Gdynia

Remontowane są zarówno główne ciągi komunikacyjne, jak i osiedlowe uliczki.

mat. ZDiZ Gdynia

Interwencyjne remonty nawierzchni w Gdyni rozpoczęły się już w lutym, ale dopiero w ostatnich tygodniach nabrały tempa. - Już wydaliśmy na to 2,5 mln zł - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. W budżecie na 2021 rok zapisano 8 mln zł na remonty dróg lokalnych. W poprzednich latach Gdynia regularnie wydawała na to 10 mln zł.Wiosna to tradycyjny czas, gdy rusza łatanie jezdni. W tym roku ze względu na nadspodziewanie ostrą zimę potrzeb jest więcej niż zazwyczaj, więc prace ruszyły już pod koniec lutego. Wtedy łatano największe wyrwy, bo wjechanie w nie mogłoby narazić miasto na wnioski i procesy o odszkodowania.

Większość miejsc wskazały służby mundurowe i Zakład Komunikacji Miejskiej, ale dziurawe drogi mogą też zgłaszać mieszkańcy. Informacje na ten temat można przekazywać do Zarządu Dróg i Zieleni.

- Kwestie bezpieczeństwa drogowego są dla nas niezwykle istotne. Dotychczas przeprowadziliśmy łącznie kilkadziesiąt napraw nawierzchni na terenie całej Gdyni za kwotę ponad 2,5 mln zł. Wśród wyremontowanych odcinków są m.in. pętle autobusowe, dzielnicowe uliczki dojazdowe przy placówkach edukacyjnych czy fragmenty kluczowych ciągów komunikacyjnych, jak ulice Hutnicza, Morska i Unruga - wylicza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. - Nie zwalniamy tempa prac i w kwietniu planujemy kolejne drogowe naprawy - dodaje.
Efekty prac na Dąbrowie. Więcej zdjęć (2)

Efekty prac na Dąbrowie.

mat. ZDiZ Gdynia

Efekty prac na Dąbrowie.

mat. ZDiZ Gdynia

Dotychczasowe naprawy jezdni były prowadzone na ulicach:
Zaruskiego, Amona, Apollina, Dulina, Chwarznieńska, Wiczlińska, Huzarska, Stryjska, Wyszyńskiego, Powstania Wielkopolskiego, Powstania Śląskiego, płk. Dąbka, Unruga, Śmidowicza, Cechowa, Czernickiego, Janka Wiśniewskiego, Arciszewskich, Stolarska, Zielona, Hutnicza, Morska, Marszewska, Chylońska, Chabrowa, Kartuska, Janowska, Krokowska, Rozewska, Swarzewska, Wiejska, Beniowskiego, Gniewska, Świętojańska, 10 Lutego, Jana z Kolna, Władysława IV, Radtkego, Polska, plac Konstytucji, Dworcowa, Śląska, Witomińska, Wielkokacka, Małokacka, al. Zwycięstwa, Wielkopolska, Chwaszczyńska, Sopocka, Legionów, Warszawska.

Większe prace miały miejsce na odcinkach ulic: Sępiej, Chabrowej, Hutniczej, Wiśniewskiego, Unruga, Kameliowej, Gorczycowej, Morskiej czy Wiejskiej.

- Ostatnie prace miały miejsce na Dąbrowie. Wyremontowaliśmy tam odcinki ul. Imbirowej i Lukrecjowej. Już w weekend kierowcy będą mogli skorzystać z nowej, wyremontowanej nawierzchni - mówi Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Czy drogi w twojej dzielnicy wymagają remontu?
62%

natychmiastowego, ich stan jest fatalny

25%

tak, ale znam miejsca, gdzie jest gorzej

8%

jeszcze nie, choć idealnie nie jest

5%

nie, są w dobrym stanie

zakończona

łącznie głosów: 725

rb

Opinie wybrane


wszystkie opinie (174)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.