stat

Gdynia przed wakacjami odświeży oznakowanie dróg

16 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba

Ponad 800 tys. zł wyda Gdynia na odnawianie istniejącego oznakowania poziomego miejskich dróg. Prace zakończą się przed wakacjami.Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni wykonawcy prac poszukiwał od marca. Do przetargu na zamówienie stanęło dwóch wykonawców: firma Abes z Leźna i Saferoad Kabex z Gdańska. Mimo, że drugie przedsiębiorstwo zaoferowało niższą cenę (627 tys. zł), to dzięki ofercie pięcioletniej gwarancji na wykonanie prac zwyciężyła firma z Leźna oferując 822 tys. zł za prace.

Odświeżenie oznakowania na kilkudziesięciu ulicach GdyniOznakowanie zostanie odnowione na najważniejszych ulicach jak Morska, Kwiatkowskiego, Unruga, Władysława IV, Wielkopolska czy Chwarznieńska i al. Zwycięstwa, ale też drogach o mniejszym znaczeniu w ruchu w dzielnicach, gdzie często zatarte linie mylą kierowców, prokurując niebezpieczne sytuacje na drodze.

Pełen wykaz ulic w Gdyni, na których będzie odświeżane oznakowanie

Malowanie podzielono na cienkowarstwowe i grubowarstwowe. Odnawiane będą linie segregacyjne i krawędziowe (przerywane i ciągłe) oznaczenia na skrzyżowaniach strzałki i symbole.

Miejsca dla niepełnosprawnych w Gdyni do odświeżeniaPrzy okazji odświeżone zostaną przejścia dla pieszych i koperty dla niepełnosprawnych o powierzchni 2208 m. kw., Będą malowane m.in. zgodnie z obowiązującymi wytycznymi na kolor niebieski. Prace nie obejmą odświeżenia oznakowania osobnych dróg rowerowych, ale poprawione zostaną pasy na ulicach.

- Celem maksymalnego skrócenia czasu wykonania robót oraz zminimalizowania utrudnień w ruchu drogowym, wykonawca zobowiązany jest zastosować zmianowy system prac w tym w godzinach nocnych oraz wykonywanie robót w dni wolne od pracy - informują urzędnicy z ZDiZ w Gdyni.
Wykonawca zobowiązał się do zakończenia prac 18 czerwca.
Jak oceniasz poziome oznakowanie na gdyńskich ulicach?
6%

dobrze, nie mam uwag

34%

nie jest najgorzej, ale przyda się odświeżenie

60%

źle, widać, że zaniedbano sprawę

łącznie głosów: 586