stat

Gdynia: ul. Prusa wyremontowana

30 maja 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski

Koniec kłopotów z dojazdem do Polanki Redłowskiej w Gdyni. Zakończył się remont ul. Prusa zobacz na mapie Gdyni. Kierowcy zyskali równą nawierzchnię, a piesi - chodniki.Ul. Prusa to dojazd do parkingu przy Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni, który zwłaszcza w słoneczne dni jest praktycznie jedyną opcją na znalezienie wolnego miejsca nad tą częścią nabrzeża, bo parking przy Bulwarze Nadmorskim jest z reguły całkowicie zajęty. Do tej pory kierowcy musieli się tam jednak przedzierać przez drogę, którą z powodzeniem można było uznać za pozostałości pola minowego. Ale trwający prawie dwa miesiące remont właśnie się skończył. Wykonano go w ramach utrzymania dróg, na które Gdynia przeznaczy w tym roku 10 mln zł.

- Na bieżąco monitorujemy ubytki w drogach i mamy trzy firmy utrzymaniowe, które na nasze zlecenie dbają o jakość dróg w mieście. W sumie codziennie sześć ekip pracuje w Gdyni przy remontach drogowych - mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Chodniki przy ul. Prusa powstały praktycznie od nowa, bo były rozjeżdżone przez kierowców. Teraz zmotoryzowani mają wskazówkę - część, którą mogą zająć na parkowanie, wykonana jest z kostki brukowej. Pozostałe 1,5 m chodnika z płyt powinno zostać dla pieszych, których tu nie brakuje, bo to trakt prowadzący na Polankę Redłowską z pobliskiej pętli autobusowej zobacz na mapie Gdyni.

Przebudowa przy Bulwarze NadmorskimPrzypomnijmy, że wciąż trwa jeszcze budowa drogi rowerowej, prowadzącej do Bulwaru Nadmorskiego. Powstanie tam m.in. rondo dla rowerzystów.

Kłopoty rowerzystów przy skwerze Plymouth skończą się dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. W tym miejscu droga rowerowa dla jadących od strony Sopotu urywa się zobacz na mapie Gdyni. By dalej kontynuować jazdę w kierunku morza, zgodnie z przepisami trzeba wjechać na jezdnię, albo - łamiąc przepisy - jechać po mało uczęszczanym chodniku na skwerze, aż do drogi rowerowej przy ul. Piłsudskiego.

Co więcej, przy ul. Tetmajera rowerzyści znów mają problem. Niektórzy wjeżdżają na chodnik, inni przejeżdżają przez pętlę autobusową, by dojechać do bulwaru. Rowerzyści nikomu w ten sposób nie przeszkadzają, ale w praktyce to rozwiązanie prowizoryczne. Urzędnicy zmiany zapowiadali wiele razy, ale faktem staną się dopiero jesienią tego roku.

Rowerem na bulwar w Gdyni bez przeszkód pojedziemy jesieniąPrace w okolicach al. Piłsudskiego zakończą się we wrześniu. W ramach inwestycji zostanie wybudowana droga rowerowa, wyznaczone zostaną też pasy rowerowe o łącznej długości 630 metrów. Powstanie również rondo łączące istniejącą trasę rowerową wzdłuż bulwaru z al. Marsz. Piłsudskiego oraz miejsce odpoczynku dla rowerzystów wraz z toaletą.

- Istniejąca ścieżka z kostki betonowej przy al. Piłsudskiego zostanie niebawem zastąpiona nawierzchnią bitumiczną w ramach oddzielnego zadania - informuje Jakub Furkal z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Czy miasta powinny remontować mało uczęszczane, ale reprezentacyjne ulice?
63%

tak, niech odwiedzający nas goście też mają komfort

24%

niektóre tak, zwłaszcza jeśli korzystają z nich także mieszkańcy

13%

nie, powinno bardziej dbać o codzienne potrzeby mieszkańców, a nie turystów

zakończona

łącznie głosów: 352