Gdynia zachęca: spędź urlop w swoim mieście

29 czerwca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski
Widok z tarasu hotelu Quadrille Więcej zdjęć (1)

Widok z tarasu hotelu Quadrille

fot. Przemysław Kozłowski/gdynia.pl

Widok z tarasu hotelu Quadrille

fot. Przemysław Kozłowski/gdynia.pl

Gdyńskie hotele zaskakują ciekawymi historiami. Teraz będzie można je poznać, biorąc udział w projekcie "Gdynia o 10:00", czyli cyklu spacerów z przewodnikiem po dzielnicach i znajdujących się w nich miejscach noclegowych w Gdyni. Pierwszy w sobotę, 4.07.2020 roku, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się jak najszybciej zapisać.Gdyńskie hotele to nie tylko miejsca do spania, ale również szeroka oferta atrakcji, z których mogą skorzystać także mieszkańcy Trójmiasta. Z rodziną można przyjść na obfite śniadania, odwiedzić spa, baseny czy wziąć udział w koncertach.

Można też poznać tajniki gdyńskich hoteli, o których opowiedzą przewodnicy. Spacery będą odbywać się w każdą sobotę lipca, sierpnia i września. Zapisy zbiera już Miejska Informacja Turystyczna (tel: 58 622 37 66, można dzwonić od poniedziałku do piątku).

Bezpłatne spacery historyczne będą rozpoczynać się o godzinie 10 krótką prezentacją wybranego hotelu. Potem gdyńscy przewodnicy zabiorą na wycieczkę po najbliższej okolicy, w trakcie której opowiedzą o nietuzinkowej historii dzielnicy. Limit jednej grupy wynosi 20 osób.

Na razie są cztery trasy spacerowe:

  • ŚRÓDMIEŚCIE: Hotel Mercure Gdynia Centrum, Jakubowy Hotel, Hostel La Guitarra
  • KAMIENNA GÓRA I WZGÓRZE ŚW. MAKSYMILIANA: Hotel Różany Gaj, Hotel Nadmorski
  • ORŁOWO: Hotel Quadrille, Willa Lubicz
  • WIELKI KACK/GRABÓWEK/LESZCZYNKI: Hotel Antares, Baltic Hotel

- Pomysł, który powstał pod wpływem pandemii, łączy w sobie dwie cechy. Po pierwsze, ma pomóc gdynianom cieszyć się ich własnym miastem, które tak bardzo kochają. Po drugie, pomóc przewodnikom i hotelarzom - mówi wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. - Każdy z tych spacerów rozpocznie się w hotelu, być może sprzyjając temu, że mieszkańcy, poznając ofertę obiektów turystycznych w Gdyni, postanowią sami korzystać z nich częściej i urlop urządzą sobie we własnym mieście.
Gdzie spędzisz urlop tego lata?
36%

w Trójmieście

25%

na Pomorzu

24%

dalej w Polsce

15%

za granicą

zakończona

łącznie głosów: 917