Gdynia: miejsca rekreacji na dwóch polanach

16 lipca 2020, 14:00
neo

Ruszyło poszukiwanie wykonawcy, który podejmie się rewitalizacji polan na Babich DołachMapka i OksywiuMapka. Pojawią się tam nowe stoły i ławy z drewna, miejsca do grillowania, wiaty, stojaki rowerowe oraz urządzenia do zabawy.Konkretne zmiany na polanach zaproponowali mieszkańcy, którzy wzięli udział w warsztatach i konsultacjach na ten temat. To ich wytyczne stały się podstawą wykonania projektów architektonicznych. Teraz rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy robót.

- Na oferty w ogłoszonym właśnie przetargu na budowę polan rekreacyjnych na Oksywiu i Babich Dołach czekamy do 31 lipca, do godz. 13. Wykonawca może złożyć ofertę na obie lub jedną z polan - informuje Maciej Warszakowski, zastępca dyrektora Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
Na obu polanach będą podobne zmiany, choć zachowany zostanie ich unikalny charakter. Na Oksywiu będzie np. punkt widokowy. Wyznaczone zostaną ścieżki, powstaną nowe paleniska do grillowania, ławki, stoły, urządzenia sportowe i zabawowe, dosiana zostanie trawa i pojawią się nowe rośliny.

- Już od pierwszych rozmów o możliwych sposobach zagospodarowania obu polan mieszkańcy zarówno Babich Dołów, jak i Oksywia podkreślali, jak ważne jest dla nich, by nie "zgubić" naturalnego charakteru obu miejsc - podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. - Wzięliśmy te głosy pod uwagę. Przykładowo elementy małej architektury, jak ławki czy stoły, wykonane będą z drewna w kolorze naturalnym. Ingerencja w istniejącą zieleń polegać ma głównie na jej uporządkowaniu i dodaniu niewielkiej ilości nasadzeń zieleni niskiej.
Na zrealizowanie inwestycji wykonawca będzie miał pięć miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Czy rewitalizacja polan to dobry pomysł?
15%

nie, są dużo ważniejsze inwestycje

28%

tak, jeśli to niewielkie koszty

57%

tak, powinno być więcej takich inwestycji

zakończona

łącznie głosów: 1060

neo