Gdyński Waterfront będzie się rozbudowywał

10 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
rb

Wiosną przyszłego roku ruszy budowa dwóch biurowców wzdłuż ul. Waszyngtona zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Między nimi a Sea Towers zobacz na mapie Gdyni powstaną z kolei dwa budynki mieszkalne. Natomiast zabudowa terenu po dawnym centrum Gemini zobacz na mapie Gdyni rozpocznie się w późniejszym terminie.Firma Vastint Poland otrzymała właśnie pozwolenie na realizację kolejnego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni. W jego ramach powstaną:

  • dwa biurowce o powierzchni 14,5 tys. m kw.,
  • dwa budynki ze 126 lokalami mieszkalnymi.

- To ważny projekt na drodze realizacji strategii zagospodarowania nabrzeża i przywracania tego obszaru mieszkańcom miasta. Głównym celem było stworzenie atrakcyjnego miejsca, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta oraz odwiedzających je turystów - mówi Roger Anderson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.
Projekt został przygotowany przez pracownię JEMS Architekci. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na wiosnę 2020 roku.

Inwestor ma do zagospodarowania jeszcze kolejne nadmorskie tereny w Gdyni. W następnym etapie, w miejscu, gdzie przez lata funkcjonowało Centrum Gemini, później nazwane Centrum Waterfront, powstanie hotel, wielosalowe kino oraz lokale usługowe i kolejny biurowiec. Od strony skweru Kościuszki przewidziany jest ogólnodostępny plac miejski z zielenią.

- Ze względu na skalę planowanego projektu musieliśmy podzielić go na etapy. Budowa budynków od strony skweru Kościuszki wystartuje z rocznym opóźnieniem. Aktualnie pracujemy nad projektem architektonicznym zabudowy tej części kompleksu - informuje Janusz Tybuszewski, menadżer projektu Vastint Poland.
Wcześniej, bo w drugiej połowie tego roku, planowane jest rozpoczęcie budowy trzech biurowców na terenie należącym do Polskiego Holdingu Nieruchomości. Przy ul. Waszyngtona powstanie kompleks Marina Office o powierzchni najmu wynoszącej 27,4 tys. m kw. PHN wciąż nie dokonał jeszcze wyboru generalnego wykonawcy.

W ramach tego przedsięwzięcia powstanie też ogólnodostępny plac miejski z alejkami, ławeczkami i zielenią.

Obecnie PHN skupia się na budowie sześciu budynków mieszkalnych na Nabrzeżu Kutrowym. W ramach osiedla Yacht Park powstała również marina, która od maja przyjmuje jachty.

Port myśli o przejęciu dawnych terenów DalmoruPrzypomnijmy jeszcze, że chrapkę na dawne tereny po Dalmorze, w tym pirs, gdzie powstaje wspomniane osiedle, ma także Port Gdynia.
Wyburzanie Centrum Gemini. Film z kwietnia 2019
Chciał(a)byś mieszkać możliwie jak najbliżej morza?
35%

tak, bez żadnego "ale"

38%

tak, ale w miejscu mniej uczęszczanym

27%

nie, to nie jest ważne dla mnie kryterium

zakończona

łącznie głosów: 1278

rb