Gdzie na dobre piwo w Trójmieście?

2 czerwca 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Jakub Knera

Na piwo można iść do niemal każdego lokalu, ale żeby mieć szeroki wybór gatunków i najróżniejszych marek, trzeba się trochę naszukać. Albo przeczytać poniższy tekst, bo w Trójmieście jest w czym wybierać - zapraszamy na przegląd najciekawszych lokali z bogatą ofertą złocistego trunku.Czasy kiedy do wyboru było kilka piw, minęły bezpowrotnie. Teraz w niepamięć odchodzą te, w których do wyboru było kilkanaście rodzajów piwa. Lokale, które oferują dostępne w każdym supermarkecie piwa, tracą na atrakcyjności. Coraz więcej jest bowiem tych, które w swoim menu mają piwo różnych marek i z różnych krajów, co sprawia, że można delektować się najróżniejszymi odmianami i smakami.

Na początek warto zahaczyć o dwa lokale, w których piwo jest warzone na miejscu. Na ulicy Szafarnia zobacz na mapie Gdańska w XVIII-wiecznym spichlerzu znajduje się lokal Brovarnia. Można w nim spróbować trzech rodzajów piwa, przygotowywanych na miejscu: Ciemne, Jasne i Pszeniczne, a dodatkowo są tam takie odmiany, jak Piwo Żeglarza czy Rowerzysty, które tuż nad kanałem Motławy pije się wyśmienicie, niezależnie od tego jakim środkiem lokomocji się tam dotarło. W przyszłym tygodniu - w związku pobytem drużyny Hiszpanów w Hotelu Gdańsk, w Brovarni będzie można napić się piwa ze specjalnej limitowanej serii Piwa Mistrzów.

Lada moment w Gdańsku zostanie otwarta kolejna warzelnia piwa, która będzie umiejscowiona jeszcze bliżej centrum - znajdzie się przy ulicy Piwnej zobacz na mapie Gdańska w miejscu, gdzie kiedyś mieścił się znany klub Yesterday. W Browarze Piwna pierwsze warzenie piwa odbyło się już na początku maja, a już od przyszłego tygodnia złocisty trunek produkowany w ogromnych kadziach będzie można oficjalnie wypić i spróbować. Warto sprawdzić jak warzone piwo smakuje na dedykowanej mu ulicy.

Miejsc, gdzie do wyboru jest cała masa piw, jest kilka. To przede wszystkim Degustatornia, która ma swoje dwa oddziały, w Gdańsku przy ulicy Grodzkiej zobacz na mapie Gdańska oraz w Gdyni przy ulicy Świętojańskiej zobacz na mapie Gdyni. Charakteryzuje je bardzo "piwny" wystrój - kapsle, wafelki-podkładki pod pokale i grafika z charakterystycznymi znakami różnych marek browarów. A dodatkowo szerokie menu z piwem z większości europejskich krajów, które produkują uznane marki - od Belgii, Niemiec, przez Czechy, Słowację, po Ukrainę.

Amsterdam Bar na ulicy Garbary zobacz na mapie Gdańska to miejsce nietypowe, bardziej przypominające bar szybkiej obsługi. Jednak już szybki rzut oka na lodówkę sprawi, że poznamy jak wielki asortyment piw możemy tu napotkać - łącznie jest ich tu ponad 130. Osobną podkategorią są same piwa miodowe, a fakt że możemy tu dostać nawet piwo... czekoladowe, sprawia że koniecznie trzeba tu zawitać, idąc piwnym szlakiem.

Z nowych miejsc warto odwiedzić też Gdańskiego Bowkę, przy Długim Pobrzeżu zobacz na mapie Gdańska, gdzie niegdyś znajdował się sklep z lokalnymi pamiątkami. To właśnie tam można nabyć pierwsze w Polsce jęczmienne piwo niefiltrowane, a także specjalnie przygotowane wino i wódkę.

Kolejnym nowym miejscem na mapie Trójmiasta jest Piwowarnia Warka przy ulicy Elżbietańskiej zobacz na mapie Gdańska, należąca do ogólnopolskiej sieci tego browaru. W centrum warto także odwiedzić Cafe Pub Bruderschaft przy ulicy Długiej zobacz na mapie Gdańska z klimatycznym wnętrzem na ulicy Długiej.

Z mniejszych i przytulniejszych miejsc, warto zahaczyć o Cafe Lamus przy ulicy Lawendowej zobacz na mapie Gdańska, który oferuje szeroką paletę piw regionalnych, bardzo wąskie Cup of Tea Żywe Club na ulicy Szerokiej zobacz na mapie Gdańska z polskimi i zagranicznymi piwami oraz dobrze znany Irish Pub przy ulicy Korzennejzobacz na mapie Gdańska.

We Wrzeszczu warto odwiedzić przesączonego mocno irlandzkim klimatem Scruffy'ego przy ulicy Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska oraz Pub Polufka przy ulicy Leczkowa zobacz na mapie Gdańska, gdzie znajduje się duży wybór piw z Czech, Ukrainy, Niemiec, Austrii i Belgii w bardzo atrakcyjnych cenach.

W Sopocie tuż za Cafe Sanatorium przy ulicy Ogrodowej zobacz na mapie Sopotu znajduje się Małe Piwko, a przy ulicy Władysława Jagiełły zobacz na mapie Sopotu w Czarnej Wołdze możemy wybierać w szerokim menu PPR czyli Polskich Piw Regionalnych.

Na górze Monciaka zobacz na mapie Sopotu jest jeszcze Złoty Ul, a w Gdyni przy Alei Jana Pawła II zobacz na mapie Gdyni Kandelabry, gdzie wśród 150 rodzajów złotego napoju z browarów polskich (m.in. Browar Ciechanów, Czarnków, Fortuna, Gontyniec, Grybów, Jabłonowo, Konstancin, Kormoran), jak i zagranicznych, możemy wybierać w przestrzennym i jasnym wnętrzu, pełnym najróżniejszych kufli i pokali.


Zobacz nasz katalog pubów w trójmieście: Trójmiasto - Puby
Gdzie najczęściej pijesz piwo?
14%

w różnych lokalach, lubię sprawdzać nowe smaki

19%

zazwyczaj w tych samych miejscach, przyzwyczajam się do ulubionych marek

67%

przede wszystkim kupuję je w sklepach i piję w domu lub na imprezach

zakończona

łącznie głosów: 1089