stat

Głośna impreza może zakończyć się deportacją

22 maja 2019, 20:00
piw

Dwóch Białorusinów, Ukrainkę i Mołdawiankę oraz stół zastawiony narkotykami zastali gdańscy policjanci w mieszkaniu na terenie Oliwy. Wezwano ich tam na interwencję związaną z zakłóceniem ciszy nocnej. Co więcej, okazało się, że dwie z zatrzymanych osób przebywają w Polsce nielegalnie i prawdopodobnie zostaną deportowane.Późnym wieczorem policjanci z komisariatu w Oliwie otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej i głośnej imprezy w jednym z mieszkań.

- Funkcjonariusze pojechali na miejsce i podczas interwencji znaleźli w mieszkaniu narkotyki, nielegalne tabletki oraz szklane lufki. Mundurowi przy użyciu policyjnego testera narkotyków sprawdzili, że środki odurzające to marihuana oraz ecstasy - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wszystkich obecnych w mieszkaniu: 26-letnią Ukrainkę, 26-letnią Mołdawiankę oraz dwóch Białorusinów w wieku 24 i 26 lat - zabrano na komisariat, gdzie spędzili noc. Następnego dnia, po szczegółowych przesłuchaniach, zarzuty dotyczące posiadania narkotyków usłyszał jeden z mężczyzn.

- Policjanci ustalili również, że Mołdawianka oraz jeden z Białorusinów przebywali w Polsce nielegalnie i sprawę przekazali funkcjonariuszom straży granicznej. Kobieta i mężczyzna najprawdopodobniej zostaną deportowani - dodaje Chrzanowski.
Czy twoi sąsiedzi często zakłócają ciszę nocną?
26%

niestety mam ten problem

32%

sporadycznie, nie mam o to pretensji, bo ja też czasem lubię poimprezować

42%

nie, praktycznie nigdy, mieszkam w bardzo spokojnej okolicy

zakończona

łącznie głosów: 2761

piw