Gra miejska śladami budowniczego Gdyni

17 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski
artykuł historyczny
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: gra miejska śladami niezłomnej policjantki

Będą mapy, zagadki i nagrody dla najlepszych w grze miejskiej "Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego", poświęconej twórcy Gdyni. Na chętnych czeka 150 miejsc.Gry miejskie od kilku lat cieszą się w Trójmieście niesłabnącym zainteresowaniem. Dlatego organizatorzy tej najnowszej - studenci Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni - przygotowali 150 miejsc dla wszystkich, którzy 29 grudnia będą chcieli podążyć śladami budowniczego Gdyni - Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 20 grudnia na adres: kwiatkowski@wsaib.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Na czym będzie polegała gra?Zabawa będzie miała charakter detektywistyczno-historyczny. Jej uczestnicy otrzymają karty-mapy, które poprowadzą ich do miejsc, w których będą rozwiązywać zagadki poświęcone Gdyni. Nie trzeba być gdyńskim omnibusem, by sobie z nimi poradzić. Pomogą w tym rozstawieni w różnych punktach miasta aktorzy w strojach z epoki, którzy będą służyć wskazówkami.

Uroczystości w 130. rocznicę urodzin Eugeniusza KwiatkowskiegoDzień po rozgrywce, 30 grudnia o godz. 10, odbędą się uroczystości pod pomnikiem Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ul. 10 Lutego 16. Wiązanki kwiatów złożą przedstawiciele samorządu, gdyńskich szkół i mieszkańcy. Następnie wzniesiony zostanie toast urodzinowy gorącą czekoladą, który organizują studenci gdyńskiej uczelni im. E Kwiatkowskiego - Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu.
Czy znasz historię najważniejszych postaci w swoim mieście?
20%

tak, dość dokładnie

54%

tak, ale pobieżnie

26%

nie

zakończona

łącznie głosów: 413