Poznaj Gdynię śladami króla Kaszubów

13 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
neo
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: gra miejska śladami niezłomnej policjantki

Do wtorku 14 maja czekają organizatorzy na zgłoszenia do kolejnej interaktywnej gry miejskiej w Gdyni. To propozycja dla całych rodzin, które chcą zabawić się w detektywów, a jednocześnie poznać historię miasta.- Postać Antoniego Abrahama jest niezwykle barwna, a jego życiorysem można obdarzyć kilka osób. Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama", której organizatorem jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, przybliży historie związane z życiem Antoniego Abrahama w Gdyni, jego drogą zawodową i życiową oraz działania, jakie podjął, by Kaszuby i Gdynia zostały włączone do Polski. Poznając życiorys tej niezwykłej postaci, uczestnicy gry będą również wzmacniać poczucie lokalnego patriotyzmu - mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.
Gra odbędzie się w sobotę 18 maja, ale do wtorku 14 maja trzeba się na nią zapisać. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc warto czym prędzej skorzystać z internetowego formularza na stronie organizatorów.

Co czeka uczestników gry miejskiej?Gra miejska Śladami Antoniego Abrahama to nie tylko wycieczka po ciekawych miejscach w Gdyni, ale także - a może przede wszystkim - zabawa, podczas której każdy będzie mógł poczuć się jak detektyw. Wszyscy uczestnicy otrzymają mapy, które pomogą odnaleźć ukryte przedmioty. Będą też musieli rozwiązać zadania dotyczące "Króla Kaszubów". Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu, odgrywane przez przebranych w stroje z epoki statystów.

Gra miejska w Gdyni zintegrowała przedsiębiorców


Grę poprowadzi znany miłośnik Gdyni i przewodnik po mieście - Michał Miegoń. Początek w gmachu WSAiB w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7 zobacz na mapie Gdyni o godz. 10, a zakończenie trzy godziny później w Kaszubskim Forum Kultury przy al. Piłsudskiego 18 zobacz na mapie Gdyni. Gra odbędzie się w rejonie Śródmieścia, więc mogą w niej wziąć udział także rodziny z dziećmi.
Lubisz gry miejskie?
55%

tak

45%

nie

zakończona

łącznie głosów: 272

neo