Gra miejska w Gdyni zintegrowała przedsiębiorców

11 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba

Osiem drużyn stanęło na starcie pierwszej gdyńskiej gry miejskiej dla przedsiębiorców "Spotkajmy się w Gdyni". Uczestnicy, docierając do mety, poznawali ofertę turystyczną Gdyni, rozwiązywali zagadki logiczne i matematyczne, integrowali się i wymieniali kontakty.Organizatorami wydarzenia była Gdyńska Rada Turystyczna i Partnerzy, będąca platformą współpracy samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami, skupiona na rozwoju turystyki w mieście oraz gdyńska firma If Events.

Pierwszy raz do promocji branży turystycznej w mieście wykorzystano terenową grę miejską.

- Celem jest integracja i stworzenie dobrej oferty dla przedsiębiorców w Gdyni. Jest szansa na poznanie innych zespołów i zbudowanie relacji. Promujemy Gdynię jako markę i miejsce, gdzie podobnego rodzaju wydarzenia dla przedsiębiorców mogą zaistnieć. Jestem przekonany, że podobne wydarzenia będą się jeszcze w mieście odbywać - wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.
Do udziału zostało zaproszonych osiem firm: Santander, PKO BP, Refinitiv, Weselnik, Software Development Academy i Biuro Ochrony oraz Usług Detektywistycznych Mustang, a także lokalne media relacjonujące wydarzenia z Gdyni: Radio Gdańsk i portal Trojmiasto.pl.

Uczestnicy gry wyruszyli z hotelu Courtyard by Marriott Gdynia. Członkowie zespołów wyposażeni w tablety z aplikacją z grą w rozszerzonej rzeczywistości przygotowaną przez firmę High Grade, wskazówki, a nawet mikroskop przez kilka godzin wcielali się w rolę agentów i próbowali ratować miasto przed wirusem. Trafiali do kolejnych obiektów, przy okazji poznając ich ofertę. Celem gry było jak najszybsze dotarcie do mety, zlokalizowanej w Konsulacie Kultury.

Aby się tam dostać, uczestnicy musieli rozwiązać wiele zadań logicznych i matematycznych, rozlokowanych w różnych punktach śródmieścia Gdyni, współpracując ze sobą i pamiętając o tym, że liczył się także czas rozgrywki.

Drużyny musiały zajrzeć do hoteli takich jak Nadmorski, Różany Gaj, Mercure Gdynia Centrum, placówek kultury: Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, Teatru Muzycznego oraz punktów rozrywkowych: Browaru Port Gdynia, klubu Pokład oraz restauracji Vinegre.

Chwila relaksu była możliwa podczas rejsu jachtem z firmą Premium Yachting. Firma Riby.pl zapewniła z kolei wrażenia podczas szybkiego kursu łódkami po zatoce.

Dobra pogoda i intrygujące zagadki tylko podsycały atmosferę rywalizacji. Żadna z ekip nie oszczędzała sił, starając się jak najszybciej pokonać 10-kilometrową trasę.

Po kilku godzinach wędrówki, zmęczeni, ale zadowoleni z rozwiązania wszystkich zagadek uczestnicy gry, sukcesywnie docierali do mety w Konsulacie Kultury.

- Gracze narzucili duże tempo, rywalizując ze sobą, ale także integrując się, a nawet pomagając sobie wzajemnie przy rozwiązywaniu zadań, co nas niezmiernie cieszy. Walka o zwycięstwo trwała praktycznie do ostatnich chwil. Część ekip już pyta, kiedy zorganizujemy wspólnie z Gdynią kolejną edycję - mówi Anna Badyna z firmy If Events.
Ostatecznie na trzecim miejscu na podium stanęła firma Software Development Academy. Przed nią, na miejscu drugim uplasowało się Biuro Ochrony oraz Usług Detektywistycznych Mustang. Najszybciej z zadaniami i przemieszczaniem się po Gdyni poradzili sobie przedstawiciele Trojmiasto.pl.

Zwycięska drużyna złożona z mieszkańców Gdyni w składzie: Aneta Cedrowska, Katarzyna Przyborowicz, Mateusz Skowronek i Patryk Szczerba otrzymała pamiątkowy puchar prezydenta miasta oraz - podobnie jak inni uczestnicy - nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów.
Czy lubisz gry miejskie?
18%

tak, staram się w nich regularnie uczestniczyć

32%

owszem, ale brakuje mi czasu na udział w nich

50%

niekoniecznie, choć to fajna forma promocji

zakończona

łącznie głosów: 145