stat

Gruzin ugodził nożem Ukraińca. Poszkodowany stanął w obronie kobiety

21 października 2019, 13:45
piw

Kilka ciosów nożem - m.in. w klatkę piersiową i udo - otrzymał przebywający w Gdańsku obywatel Ukrainy, gdy stanął w obronie kobiety, którą nieznany mu mężczyzna uderzył w twarz. Wszystko działo się kilka dni temu we Wrzeszczu. Nożownik - 36-letni obywatel Gruzji - został zatrzymany.Informację o tym, że do szpitala przywieziono rannego mężczyznę z kilkoma ranami zadanymi nożem, przekazali policji lekarze.

Kryminalni dość szybko ustalili, że mężczyznę ugodzono na terenie jednego z hosteli. Stało się to w momencie, gdy ten stanął w obronie kobiety, którą agresywny mężczyzna uderzył w twarz.

Napastnik wyciągnął nóż i kilkukrotnie ugodził nim broniącego kobiety mężczyznę, raniąc go m.in. w klatkę piersiową oraz udo. Następnie nożownik uciekł, kradnąc przy okazji należące do kobiety przedmioty: torebkę, telefony oraz pieniądze.

Sprawcę - jak się okazało, 36-letniego obywatela Gruzji - udało się zatrzymać na terenie ogródków działkowych, gdzie próbował ukryć się przed policją.

- Policjanci podczas przeszukania mężczyzny znaleźli przy nim broń gazowo-hukową, na którą wymagane jest zezwolenie, a w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych odnaleźli i zabezpieczyli ukradzione rzeczy. 36-latek trafił do policyjnej celi, a później został doprowadzony do prokuratora, który postawił mu w sumie sześć zarzutów dotyczących m.in. uszkodzenia cała, nielegalnego posiadania broni, kierowania gróźb karalnych oraz kradzieży - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Podejrzany - decyzją sądu - został już tymczasowo aresztowany.
Widzisz, że ktoś szarpie lub uderza kogoś, co robisz?
34%

od razu interweniuję

41%

dzwonię po policję

25%

nic, nie mieszam się w takie sprawy

zakończona

łącznie głosów: 2150

piw