Ile waży śnieg i dlaczego trzeba go usuwać z dachów

11 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
as
Najnowszy artukuł na ten temat Trudne warunki na drogach w Trójmieście

Metr sześcienny śnieżnego puchu może ważyć do 200 kg, z kolei metr sześc. mokrego śniegu może ważyć nawet 800 kg. Dlatego należy odśnieżać nie tylko samochody i chodniki, ale także balkony i dachy. Z pomocą mogą przyjść firmy specjalistyczne.Zima jak na razie nie odpuszcza, opady śniegu od środy przybrały jeszcze na intensywności. Nic więc dziwnego, że nie tylko na ulicach, ale też na dachach zalegają ogromne ilości białego puchu.

Tylko z pozoru taki puch wydaje się być lekki. Każdy metr sześcienny śniegu waży bowiem ok. 200 kg. W weekend w Trójmieście czeka nas odwilż, chociaż nie będzie ona gwałtowna. Warto jednak pamiętać, że mokry śnieg o tej samej objętości może mieć masę nawet czterokrotnie większą niż suchy. A to jest już duży problem, zwłaszcza gdy nie usuwa się go z dachów płaskich i o dużej powierzchni.

Usuwanie śniegu to nie tylko obowiązek zarządcy budynkuZa właścicieli obiektów budowlanych są uważane nie tylko osoby czy firmy, które dysponują wyłącznym prawem własności, ale też współwłaściciele, użytkownicy wieczyści oraz instytucje mające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu. W przypadku mieszkań podlegających pod spółdzielnie mieszkaniowe warto zapoznać się z regulaminem danej spółdzielni, by uniknąć tzw. niespodzianek.

Odśnieżyłem pod blokiem i korona mi z głowy nie spadłaPoniżej film, jak NIE POWINNO się odśnieżać
Śnieg w Trójmieście utrzymuje się już trzeci tydzień, dlatego warto zadbać o pozbycie się go chociażby z powierzchni balkonów czy tarasów, a w przypadku domów - także dachów.

I tak jak w przypadku tarasów i balkonów nie powinno to stanowić dla nas żadnego problemu, tak wejście na dach wiąże się już z nie lada wyzwaniem. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, warto zatrudnić do tego specjalistyczną firmę. Koszt odśnieżania (płaskiego) dachu wiąże się z opłatą od 1,5 zł do nawet 5 zł za m kw.

Usługi odśnieżania w TrójmieścieSople są cięższe niż mokry śniegNiebezpieczne są także lodowe sople i nawisy śniegowe. Należy dodać, że lód jest jeszcze cięższy niż mokry śnieg, bowiem metr sześc. może osiągnąć wagę nawet 900 kg. Dlatego trzeba je usuwać na bieżąco, zanim osiągną pokaźne rozmiary.

Odśnieżasz swój balkon/taras?
18%

tak, po każdych opadach

36%

tak, ale dopiero, gdy nazbiera się więcej śniegu

46%

nie, czekam, aż śnieg sam stopnieje

zakończona

łącznie głosów: 1793

as

Opinie wybrane


wszystkie opinie (158)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.