Iluminacje świąteczne rozbłysły w dzielnicach Gdyni

5 grudnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Bezpłatny odbiór choinek w Trójmieście

Zobacz iluminacje na Pogórzu, Obłużu i Oksywiu.

Gdyńskie iluminacje rozświetliły we wtorek Pogórze, Obłuże i Oksywie. W centrum Gdyni świąteczna oprawa zostanie uruchomiona w środę wieczorem w trakcie imprezy mikołajkowej na pl. Grunwaldzkim zobacz na mapie Gdyni.Ozdoby iluminacyjne rozbłysły na Obłużu w okolicy skrzyżowania Estakady Kwiatkowskiego z ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni, na Oksywiu na terenie parku ruralistycznego wsi Oksywie zobacz na mapie Gdyni i na Pogórzu przy ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni na trawniku w rejonie mostu kolejowego.

Współfinansują je rady dzielnic, które kosztami dzielą się z miastem. Razem przeznaczyły ze swoich budżetów na ten cel 37,5 tys. zł.

Zobacz świąteczne iluminacje w Gdańsku


- Miasto proponowało dzielnicom taką formę upiększenia terenów. W gronie radnych z północnych dzielnic postanowiliśmy pozytywnie odpowiedzieć na tę propozycję. Cieszymy się, że dzięki temu w święta będzie u nas ładniej. Ozdoby zostaną na kolejne lata - opowiada Krzysztof Chachulski z rady dzielnicy Pogórze.
Również na Obłużu nie brakuje zadowolenia, że udało się rozświetlić żaglami okolice skrzyżowania Unruga i Estakady Kwiatkowskiego.

- Kilka lat temu ustawiliśmy maszt z flagą Polski, która wita przyjezdnych, a teraz doczekaliśmy się w tym miejscu iluminacji. Myślę, że będą ciekawym akcentem świątecznym, dobrze przyjętym przez mieszkańców - dodaje Jan Gumiński z rady dzielnicy Obłuże.

Pozostałe miejskie iluminacje zostaną włączone w środę podczas imprezy mikołajkowej na placu Grunwaldzkim. Od godz. 17.30 wspólnie ze śnieżynkami i aktorami Grupy Teatralnej Scena 138 najmłodsi będą oczekiwać przybycia Świętego Mikołaja. W programie wydarzenia m.in. rozgrzewka z aktorami, gry i zabawy, wspólna nauka tańca i śpiewu. Wystąpi też zespół Arka Noego.

Czytaj więcej o tegorocznych iluminacjach

Zwyczajowo żagle będą witać gości na wjeździe od strony Sopotu. Światełka rozbłysną też w Orłowie, na Wzgórzu św. Maksymiliana, przy ulicy Świętojańskiej, ulicy Starowiejskiej, na placu Kaszubskim, na Węźle Żołnierzy Wyklętych i na rondzie przy placu Konstytucji.

Ozdobami iluminacyjnymi tradycyjnie oświetlona zostanie też fontanna na skwerze Kościuszki, a przed Infoboksem rozbłyśnie dekoracja w formie kuli origami.

W sumie w tym roku Gdynia wyda na świąteczne oświetlenie 216 tys. złotych.
Zobacz iluminacje świąteczne w Gdańsku
Czy montaż iluminacji w dzielnicach to dobry pomysł?
81%

zdecydowanie, liczę, że w przyszłym roku pojawią się kolejne

11%

nie, rozświetlone centrum wystarczy

8%

nie, w ogóle jestem przeciwny(a) iluminacjom

zakończona

łącznie głosów: 669