stat

Imprezowali w altance mimo ograniczeń. "Bo są młodzi"

5 kwietnia 2020, 10:30
ws

Grupa młodych ludzi mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zorganizowała głośną imprezę w rejonie ogrodów działkowych. 20 i 19-latkowie tłumaczyli, że nie czują się zagrożeni epidemią, bo są młodzi. Wobec tych osób policjanci skierują wnioski o ich ukaranie do sądu oraz poinformują o tym zdarzeniu służby sanitarne.Zgłoszenie o tym, że w rejonie ogrodów działkowych trwa głośna impreza dostali policjanci z Gdańska Nowego Portu.

Czytaj też: Nowe obostrzenia związane z handlem i izolacją

- Policjanci, którzy pojechali na miejsce, znaleźli altankę z której dobiegała bardzo głośna muzyka i zastali w niej osiem młodych osób, które zorganizowały sobie spotkanie towarzyskie. 20 i 19-latkowie stłoczeni na małej powierzchni powiedzieli policjantom, że nie przejmują się panującą epidemią, bo są młodzi i ich to nie dotyczy - informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


Młodzi ludzie poniosą teraz poważne konsekwencje. Policjanci w związku z lekceważącym stosunkiem do przepisów obowiązującego rozporządzenia sporządzili w tej sprawie dokumentację, którą skierują do sądu z wnioskiem o ukaranie. Informacja o tym zdarzeniu przekazana zostanie również do służb sanitarnych.

- Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji - apeluje policja.
Koronawirus: jak się zachować, jeśli podejrzewamy zarażenie?

  • z podejrzeniem koronawirusa nigdy nie powinniśmy zgłaszać się do lekarza rodzinnego ani na szpitalne oddziały ratunkowe
  • w przypadku wątpliwości zadzwonić na całodobową infolinię NFZ - 800 190 590 lub telefonicznie skontaktować się z właściwą ze względu na miejsce zamieszkania/obecnego pobytu powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną

Stacje sanitarno-epidemiologiczne w Trójmieście:

Wojewódzka SSE w Gdańsku ul. Dębinki 4, tel. 605602195

Powiatowa SSE Gdańsk ul. Wałowa 27, tel. 698941776

Powiatowa SSE Gdynia ul. Starowiejska 50, tel. 605462480

Powiatowa SSE Sopot ul. Kościuszki 23, tel. 663399599

Graniczna SSE w Gdyni ul. Kontenerowa 69, tel. 608358721

ws