Interwencja strażaków w Teatrze Wybrzeże

17 września 2020, 14:30
ms

Sześć wozów strażackich pojawiło się przed południem na Targu WęglowymMapka w Gdańsku. Powodem był pożar w podziemiach Teatru Wybrzeże, gdzie prowadzone są prace budowlane. Na szczęście niegroźny i szybko ugaszony.Wozy strażackie pojawiły się przy teatrze kilka minut po godz. 11. Poinformował nas o tym czytelnik Raportu z Trójmiasta.

Raport z Trójmiasta

Coś niedobrego dzieje się przy Teatrze Wybrzeza. Dużo straży pożarnej i pogotowie.


- Paliły się kanały wentylacyjne na poziomie piwnic, w których prowadzono prace remontowe. Reakcja systemu sygnalizacji pożaru i ochrony była dosyć szybka, dzięki czemu udało się zapanować nad sytuacją w krótkim czasie. Pożar został opanowany po 15 minutach - poinformował mł. brygad. Jacek Jakóbczyk z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku.
Przypomnijmy, że od kilku tygodni trwa remont głównej sceny Teatru Wybrzeże. Warte ponad 42 mln zł prace obejmują przebudowę widowni i foyer, wymianę instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, wymianę urządzeń mechaniki sceny, a także przebudowę charakterystycznej, frontowej szklanej fasady teatru.

Prace prowadzone są również w piwnicach. To tam właśnie pojawił się ogień.

- Do zdarzenia doszło podczas prac remontowych na poziomie -1. Podczas wycinania nieczynnego kanału wentylacyjnego pojawił się ogień, który został szybko ugaszony. Wystąpiło jednak zadymienie, z którym również się uporaliśmy. Zdarzenie nie będzie miało żadnego wpływu na harmonogram prowadzonych prac - zapewnia Paweł Jakubowicz, inżynier projektu z ramienia inwestora.
Prace budowlane w głównym gmachu Teatru Wybrzeże potrwają do końca lipca 2022 roku. Po zakończeniu tego etapu obiekt zostanie wyposażony w sprzęt elektroakustyczny, oświetlenie sceniczne i fotele teatralne. Uruchomienie Dużej Sceny dla widzów planowane jest na koniec 2022 roku.

ms